skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

رئیس رگولاتوری: آگهی مزایده فرکانس 5G احتمالا این هفته منتشر می‌شود

۹ تیر ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۰ تیر ۱۴۰۳

 رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از احتمال انتشار آگهی مزایده دو بلوک فرکانسی ۳۶۰۰ تا ۳۸۰۰ در هفته جاری خبر داد و اعلام کرد تعداد سایت‌های نسل پنجم ۳.۵ تا ۴ درصد افزایش یافته است.

امروز (۹ تیرماه) امیر محمدزاده لاجوردی، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در گفت‌وگوی اختصاصی با پیوست درباره مزایده فرکانس 5G گفت: «احتمالاً سوال شما درباره فرکانس ۳۶۰۰ تا ۳۸۰۰ باشد زیرا فرکانس 5G لزوماً باند فرکانسی نیست. در حال حاضر، ۲ هزار سایت نسل پنجم داریم در باندهای فرکانسی دیگری اپراتورها سرویس ارائه می‌دهند. بنابراین ارائه سرویس نسل پنجم هیچ ارتباط انحصاری با این دو باند ندارد و اپراتورها می‌توانند سرویس ارائه کنند».

رئیس رگولاتوری درباره احتمال انجام مزایده در هفته جاری تاکید کرد: «ما در تلاش هستیم برای دو بلوک فرکانسی در هفته جاری آگهی مزایده را منتشر کنیم. در حال حاضر تمام کارها برای انتشار آگهی انجام شده است البته تلاش ما این بود که قبل از سال ۱۴۰۳ این آگهی منتشر شود اما متاسفانه نرسیدیم. ما در سازمان در حال تلاش هستیم تا اگر بشود آگهی روزنامه را در هفته جاری منتشر کنیم».

لاجوردی درباره برنامه توسعه نسل پنجم در کشور گفت: «در ابتدای دولت سیزدهم ما تنها ۱۰ سایت نسل پنجم داشتیم در حال حاضر، نزدیک به ۲ هزار سایت نسل پنجم در کشور داریم. می‌توانیم ادعا کنیم که ۳.۵ تا ۴ درصد پوشش نسل پنجم در کشور داریم و برنامه‌ریزی کرده‌ایم امسال به ۱۰ درصد پوشش در این زمینه برسیم».

او در پایان تاکید کرد که در حال حاضر، عمده پوشش نسل پنچم در کلانشهرها کشور انجام شده و امیدواریم پوشش ۱۰ درصدی تا پایان سال محقق شود.

https://pvst.ir/i8s

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو