skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مجمع تشکل‌های دانش‌بنیان می‌تواند واسطه دولت و بخش خصوصی باشد

۶ تیر ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

علی مسعودی عضو هیات مدیره مجمع تشکل‌های دانش‌بنیان، به ارتباط شرکت‌های دانش‌بنیان با دولت اشاره کرد و گفت: مجمع تشکل‌های دانش‌بنیان می‌توانند حلقه مفقوده این حوزه باشند و ارتباط بخش خصوصی با حکمرانان اقتصادی کشور را فراهم و به حل مشکلات این شرکت‌ها کمک کند.

به گزارش روابط عمومی مجمع تشکل‌های دانش‌بنیان ایران، علی مسعودی گفت: یک شرکت دانش‌بنیان ممکن است در بازاریابی و فروش محصول خود موفق نباشد و شاید فقط یک ایده داشته باشد که نهایتا به یک نمونه محصول رسیده است ولی این شرکت‌ها برای تجاری‌سازی و تولید در تیراژ بالا و عرضه محصولات خود نیازمند همراهی و حمایت‌های معنوی هستند.

او ادامه داد: فارغ از مسائل قانونی و حمایت‌های مادی معاونت علمی و صندوق نوآوری، باید این موضوع را بررسی کنیم که چطور شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند در مسیر تحقیق و توسعه گام بردارند و هنگامی که به تولید می‌رسند بتوانند خدمت یا محصول خود را به بازار عرضه کنند. طبق گفته این فعال اقتصادی، این مهم با هماهنگی و پیوستن به شرکت‌های بزرگ و صاحب تخصص به صورت موفق انجام خواهد گرفت. در چنین شرایطی شرکت‌هایی که تصمیم بگیرند همه مراحل را خودشان تجربه کنند، دیگر وجود نخواهند داشت. شرکت‌های دانش‌بنیان در بخش تحقیق و توسعه و ارائه محصول خود موفق‌اند اما الزاما در حوزه فروش، بازاریابی و بازارسازی آن موفق نیستند.

مسعودی همچنین تاکید کرد: نکته دیگر اینکه دانش‌بنیان‌هایی که بخواهند محصولات و خدمات صادراتی داشته باشند حتما باید به استانداردهای جهانی توجه کنند و در اینجا مجمع تشکل‌های دانش‌بنیان به عنوان مجموعه تشکل واسط میان تشکل‌های تخصصی در حوزه‌های مختلف و حتی نهادهای دولتی مانند معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری، سازمان توسعه تجارت و حتی سازمان استاندارد می‌تواند نقش هاب را ایفا کند.

او در پایان خاطرنشان کرد: لازم است شرکت‌‌ها هم بتواند از راهنمایی‌ها و مشاوره‌هایی که در این حوزه‌ها وجود دارد، استفاده کنند و طبق جلساتی که با معاونت در این حوزه برگزار می‌شود هم عملا این نقش واسط به مجمع تشکل‌های دانش‌بنیان اعطا شود. البته باید سازوکاری نیز برای آن تعریف شود؛ مانند مشاوره‌های اعتبار مالیاتی که با دید کارشناسی در مجمع تشکل‌های دانش‌بنیان پیش رفته و برخی از مسائل و چالش‌های دانش‌بنیان‌ها و سایر کسب و کارها را حل کرده است.

https://pvst.ir/i8a

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو