skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

وزیر ارتباطات: بیش از ۵۰۰ خدمت دولت به صورت هوشمند ارائه می‌شود

۶ تیر ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

وزیر ارتباطات

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از ارائه ۵۰۰ خدمت دولت به صورت هوشمند از طریق پنجره ملی خدمات دولت هوشمند و اتصال ۹۹ درصد دستگاه‌ها به آن خبر داد.

عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه هیات دولت از اتصال ۹۹ درصد دستگاه‌ها از جمله ۲۵۰ دانشگاه و ۵۰ شهرداری به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند خبر داد و گفت: تنها وزارت امور خارجه به خاطر احراز هویت ایرانی‌های خارج از کشور به این پنجره متصل نشده است و تعدادی از دستگاه‌ها به دلیل رعایت نکردن استانداردهای این پنجره از آن قطع شده‌اند.
به گفته وزیر ارتباطات بیش از ۴۸ میلیون نفر از افراد بالای ۱۸ سال از این سامانه استفاده کرده‌اند و ۴۵۰ میلیون بار در طول این دو سال از آن استفاده شده است. الان هم به صورت روزانه بین ۲ تا ۳ میلیون نفر از پنجره ملی خدمات دولت هوشمند استفاده می‌کنند.
زارع‌پور در ادامه از افزایش ۵ برابری تراکنش‌ها در مرکز ملی تبادل اطلاعات خبر داد و گفت: در سال ۱۳۹۹ تعداد تراکنش‌ها یک و نیم میلیارد بود و در سال ۱۴۰۲، به بیش از ۸ میلیارد تراکنش افزایش پیدا کرد. دستگاه‌های بیشتری به هم متصل شدند و در مجموع مسیر راه‌اندازی دولت هوشمند در دولت سیزدهم ریل‌گذاری شد.
به گفته وزیر ارتباطات در برنامه هفتم توسعه همه دستگاه‌ها مکلف شده‌اند که تا پایان سال اول این برنامه یعنی تیر ماه سال ۱۴۰۴، تمام مدارکی را که در مراجعات حضوری از مردم دریافت می‌شود حذف کنند و این مدارک به صورت الکترونیکی دریافت شود.

https://pvst.ir/i84

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو