skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اوپن‌ای‌آی عرضه حالت صوتی ChatGPT را به تاخیر انداخت

۶ تیر ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

اوپن‌ای‌آی ماه مه در مراسم توسعه دهندگان خود با نمایش نمونه اولیه یک «حالت صوتی پیشرفته» واقع‌گرایانه اعلام کرد که این قابلیت را طی چند هفته آینده در اختیار کاربران پولی ChatGPT قرار می‌دهد و مشترکان این خدمت می‌توانند از طریق صدا با این چت‌بات ارتباط بگیرند و پاسخ آن را بشنوند. اما با وجود گذشت بیشتر از یک ماه اوپن‌ای‌آی می‌گوید هنوز برای عرضه این قابلیت آماده نیست.

به گزارش پیوست به نقل از تک‌کرانچ، این شرکت طی یک پست رسمی در سرور دیسکورد خود گفت که قرار بود حالت صوتی پیشرفته در اواخر ماه ژوئن در اختیار گروه کوچکی از مشترکان ChatGPT Plus قرار گیرد اما تداوم یک سری مشکلات باعث شده تا عرضه آن به ماه جولای موکول شود.

اوپن‌ای‌آی می‌گوید: «ما برای مثال در حال تقویت توانایی این مدل در تشخیص یک سری محتوا و اجتناب از آنها هستیم. ما همچنین در حال کار روی بهبود تجربه کاربری و فراهم کردن زیرساختی برای عرضه آن به میلیون‌ها نفر و ارائه پاسخ‌های لحظه‌ای هستیم. ما براساس یک استراتژی اجرای مستمر این قابلیت را برای دریافت بازخورد با گروه کوچکی از کاربران آغاز می‌کنیم و طبق آموخته‌های خود توسعه می‌دهیم.»

کارکنان اوپن‌ای‌آی در مراسم رونمایی این قابلیت نشان دادند که چت‌جی‌پی‌تی می‌تواند تقریبا به صورت زنده به درخواست‌ها پاسخ داده و حتی یک مساله ریاضی را که روی کاغذی ترسیم شده بود حل کند.

حالت صوتی پیشرفته اوپن‌ای‌آی پس از این مراسم به دلیل استفاده از صدای پیش‌فرض «Sky» که شباهتی به صدای اسکارلت جوهانسون داشت بحث برانگیز شد. جوهانسون با انتظار بیانه‌ای گفت که برای بررسی این صدا و دریافت جزئیات دقیق آن یک مشاور حقوقی استخدام کرده است.

با این حال اوپن‌ای‌آی می‌گوید از صدای جوهانسون یا مشابه آن استفاده نکرده است و پس از مدتی نیز صدای مذکور از هوش مصنوعی حذف شد.

https://pvst.ir/i82

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو