skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

سند الکترونیکی مالکیت رونمایی شد

۲ تیر ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

سند تمام الکترونیکی در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور رونمایی شد. به گفته معاون توسعه فناوری و خدمات الکترونیک ثبتی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، در حال حاضر یک میلیون و ۵۰۰ هزار سند الکترونیک از اردیبهشت ماه تا به امروز ثبت شده است.

به گزارش میزان، ستار هاشمی، معاون توسعه فناوری و خدمات الکترونیک ثبتی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: سند الکترونیک شخص حقوقی به زودی عملیاتی و سند الکترونیک مالکیت درحال حاضر به همراه سند تک برگ صادر می‌شود. همچنین سند تک برگ به مرور حذف می‌شود.

به گفته معاون توسعه فناوری و خدمات الکترونیک ثبتی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، طرح تحول دیجیتال در سال ۱۴۰۱ پایه‌ریزی شده است و در بازه زمانی تقریبا یک ساله برخی از خروجی‌های طرح تحول دیجیتال به صورت عملیاتی رونمایی شد. صدور سند مالکیت ملک از ابتدای تیر ماه به صورت رسمی در سراسر کشور عملیاتی شده است.

هاشمی درباره بخش‌ها و سامانه‌های این سند توضیح داد: چهار لایه زیرساخت و امنیت، مدیریت خدمات پایه و سرویس‌های پایه، سامانه‌های ثبتی و طراحی و توسعه سکوی خدمات دیجیتال ثبتی را ترسیم کردیم. در سازمان ثبت اسناد ۲۰ سامانه تخصصی و ۱۵ سامانه عمومی داریم و با توجه به تعداد زیاد سامانه‌های سازمان ثبت ممکن است مردم دچار گمراهی شوند که از چه مسیری، چه خدماتی را دریافت کنند، بنابراین سکوی خدمات دیجیتال ثبتی کاتب طراحی و توسعه پیدا کرد.

معاون توسعه فناوری و خدمات الکترونیک ثبتی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور درباره افق ۱۴۰۴ گفت: تمرکز سازمان ثبت بر روی طراحی و توسعه سامانه صدور و مدیریت اسناد الکترونیک است. در افق ۱۴۰۴ هرگونه خدمتی که در سازمان ثبت اسناد به مردم، کسب‌وکار‌ها، بنگاه‌ها و دولت ارائه می‌دهیم صرفا از طریق سکو کاتب است. برخی از سامانه‌هایی که سازمان ثبت اسناد و املاک کشور شناسایی کرده است و در بازطراحی قرار داده‌ایم سامانه‌هایی هستند که سند صادر می‌کنند، یعنی خروجی این سامانه‌ها یک سند است و با مخزن اسناد الکترونیک سازمان ثبت اسناد تعامل دارند.

هاشمی ادامه داد: سامانه جامع املاک و کاداستر یکی از مهم‌ترین سامانه‌هایی است که سند تولید می‌کنند و روزانه ۳۰ هزار سند از این طریق تولید می‌شود. دومین سامانه‌ای که سند تولید می‌کند، سامانه ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری است و سامانه ثبت الکترونیک اسناد رسمی سامانه دیگر است و سامانه مالکیت معنوی و اجرای اسناد رسمی، مدیریت اسناد عادی و دیگر سامانه‌ها به تدریج به مخزن اسناد الکترونیک ثبت اضافه می‌شوند.

مردم می‌توانند از طریق اپلیکیشن جامع موبایل کاتب، وب سایت جامع، درگاه پیامک، کد دستوری #۲۲۸۲*، پورتال کارگزاران و دستیار خدمات هوشمند ثبتی، خدمت مورد نیاز خود را دریافت کنند.

ویژگی‌های سند الکترونیک قابلیت اصالت سنجی آنلاین و آفلاین، غیرقابل جعل و دستکاری، غیرقابل انکار توسط صادر کننده، غیرقابل ویرایش و تحویل برخط به صاحب است.

https://pvst.ir/i7d

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو