skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

کیفیت موبایل‌های دکمه‌ای ایرانی نظر مردم را جلب نکرد

۶ تیر ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

حجم زیادی از موبایل‌های دکمه‌ای تولید داخل است. فعالان بازار موبایل معتقدند کیفیت موبایل دکمه‌ای مونتاژشده با موبایل وارداتی متفاوت است. به گفته فروشندگان، با وجود اختلاف قیمت قابل توجه، مصرف‌کنندگان ترجیح می‌دهند گوشی وارداتی تهیه کنند. اما موبایل‌ ایرانی به دلیل وجود گارانتی، متقاضیان خودش را دارد.

به گزاش پیوست، طبق مصوبه جلسه ۱۶۴ ستاد تسهیل و رفع موانع تولید مقرر شد دفتر صنایع لوازم خانگی برنامه‌های آتی در خصوص چگونگی تخصیص ارز و جلوگیری از واردات گوشی تلفن همراه دکمه‌ای و حمایت از واحد‌های تولیدکننده تلفن همراه را ارائه کند این در شرایطی است که رئیس کمیسیون تخصصی موبایل و لوازم جانبی اتاق اصناف ایران، ممنوعیت واردات گوشی‌های دکمه‌ای در شرایط فعلی را تکذیب کرده است.

ممنوعیت یا محدودیت واردات موبایل دکمه‌ای، شرکت‌ها را به سمت تولید داخل و مونتاژ برد، اما به گفته فعالان بازار موبایل، کیفیت موبایل‌های وارداتی با مونتاژشده بسیار متفاوت است.
داور امان‌پور، فروشنده موبایل، درباره موبایل دکمه‌ای گفت: موبایل‌ نوکیا دکمه‌ای در بازار چند مدل دارد. برخی از مدل‌ها وارداتی است و بعضی‌ها تولید داخل است. به طور کلی مشتری ترجیح می‌دهد موبایل باکیفیت بخرد حتی اگر قیمت بیشتری داشته باشد.

در همین خصوص متین رمضانی، فروشنده موبایل، درباره قیمت موبایل دکمه‌ای توضیح داد: فعلاً موبایل‌های وارداتی از قبل در بازار موجود است زیرا الان موبایل دکمه‌ای وارد نمی‌شود و قیمت آن بالاست. مثلاً قیمت نوکیا ۱۰۵ وارداتی یک میلیون و ۳۰۰ است اما تولید داخل حدود ۸۰۰ تومان است. با این حال به دلیل کیفیت بالای وارداتی‌ها استقبال از آنها بیشتر است.

موبایل دکمه‌ای داخلی آمار خرابی بیشتری دارد

طبق گفته فروشندگان موبایل در بازار، موبایل‌های دکمه‌ای تولید داخل سرهم‌بندی شرکت‌های داخلی است و برخی از موبایل‌ها آمار خرابی زیادی دارند اما شرکت‌ها گارانتی خوبی ارائه می‌دهند.

در همین خصوص علی‌اصغر کفشی درباره فروش موبایل دکمه‌ای داخلی توضیح داد: استقبال از موبایل دکمه‌ای داخلی پایین است. با وجود اینکه قیمت موبایل دکمه‌ای داخلی حدود ۵۰۰ هزار تومان ارزان‌تر از وارداتی است، اما بسیاری از مصرف‌کنندگان ترجیح می‌دهند موبایل وارداتی بخردند.

به گفته کفشی، استقبال مردم از موبایل دکمه‌ای تولید داخل در شهرهای کوچک زیاد نیست. تنها مزیت این موبایل‌ها گارانتی خوب شرکت‌هاست.

او درباره شهرهایی که موبایل دکمه‌ای تولید می‌کردند توضیح داد: ما چند بار برند نوکیا را از شرکت‌هایی که در تهران، اصفهان، بندرعباس و تبریز تولید می‌شد خریدیم و به مشکلات زیادی برخوردیم؛ حتی باتری‌ها هم مشکل داشت به همین دلیل با مشتری‌ها چالش زیادی داشتیم. موبایل دکمه‌ای ساده‌ترین نوع موبایل است اما برای فروش همین نوع موبایل به دلیل کیفیت پایین به مشکل برمی‌خوریم.

نوکیای داخلی یا نوکیای تقلبی؟

پوریا حدادی فروشنده موبایل اعتقاد داشت موبایل دکمه‌ای در کشور تقلبی است زیرا به اسم موبایل نوکیا به فروش می‌رود اما گوشی با تجهیزات چینی سرهم‌بندی می‌شود؛ حتی دیده‌ شده است که بعضی‌ها در دفترهایشان سرهم می‌کنند.

به گفته حدادی، کیفیت موبایل دکمه‌ای داخلی و وارداتی متفاوت است اما مشتری معمولاً کیفیت را به قیمت ترجیح می‌دهد.

در ادامه محمدرضا بختیاری فروشنده موبایل گفت: موبایل دکمه‌ای وارد نمی‌شود و موبایل‌های موجود در بازار مونتاژ است و آنهایی که وارداتی است مربوط به قبل از ممنوعیت است. تفاوت قیمت وارداتی و مونتاژ حدود ۴۰۰ هزار تومان است. مشتری طبق منطقه تصمیم می‌گیرد کدام مدل را بخرد. نوکیا اصلی ۲۰ مدل دارد اما نوکیا مونتاژ حدود چهار مدل دارد.

https://pvst.ir/i83

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو