skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

نصر کشور از نامزدهای ریاست جمهوری خواست برنامه اقتصاد دیجیتال ارائه کنند

۳۰ خرداد ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور با هدف پیگیری حقوق و تسهیل فضای کسب‌وکارها و جامعه بزرگ ذینفعان حوزه اقتصاد دیجیتال، با انتشار اطلاعیه‌ای خواستار اعلام برنامه دقیق و شفاف نامزد‌های چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، در عرصه اقتصاد دیجیتال شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، این سازمان با انتشار اطلاعیه‌ای خواستار اعلام برنامه دقیق و شفاف نامزد‌های محترم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، در عرصه اقتصاد دیجیتال شد.

در بخشی از این بیانیه آمده است: «سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور به عنوان بزرگترین تشکل مردم‌نهاد حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران، در راستای ماموریت‌های سازمانی خود و با شناخت و در نظر گرفتن واقعیت‌های بین‌المللی و ملی، خواستار ارایه برنامه شفاف و دقیق نامزد‌های چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، در عرصه اقتصاد دیجیتال است.»

در ادامه آمده است: «انتظار معقول و اصلح این است که نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری، در برنامه‌های خود به ارائه آدرس‌های دقیق و ریشه‌ای برای حل مسایل پیرامون حوزه اقتصاد دیجیتال بپردازند. تاکید می‌شود مادامی‌ که مسایل ریشه‌ای در اقتصاد دیجیتال حل و رفع نشود، تمام سرمایه‌های مالی، انسانی، و ملی چه در بخش دولتی و چه در بخش خصوصی با تهدید و تحدید مواجه خواهد شد.»

در ادامه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور،  خواهان شفاف‌سازی و ارائه برنامه‌های ارایه شده کاندیداها درباره موارد زیر و پاسخ به این سوالات شده است:

۱- بخش عمده ایجاد موانع و کندی در پیشرفت اقتصاد دیجیتال کشور به واسطه ماهیت فراگیر و روبه گسترش آن، تنوع و تعدد نهادهای مداخله‌گر و گاه ناآشنا با الزامات و واقعیت‌های این عرصه است. به طور مشخص برنامه و راهکار نامزدهای محترم ریاست جمهوری در این خصوص چیست؟

۲- مساله و چالش دیگر در عرصه اقتصاد دیجیتال که تمامی ذینفعان این عرصه و جامعه ده‌ها میلیونی کاربران را متاثر می‌سازد، عدم حضور نمایندگان بخش خصوصی و عمومی به عنوان نمایندگان سرمایه‌های مالی، انسانی و ملی در محافل و نهادهای کلانِ تصمیم‌ساز و تصمیم‌گیر در این عرصه است.

۳- برای واگذاری هر چه بیشتر امور مرتبط با عرصه اقتصاد دیجیتال اعم از کمک به تنظیم مقررات، رفع دعاوی و سایر چالش‌های مستمر و نوظهور در این عرصه به بخش خصوصی و مشخصا سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور چه تدابیر و اقداماتی در برنامه‌هایتان دارید؟

۴- به طور مشخص رییس یا مسوول کارگروه اقتصاد دیجیتال در ستاد انتخاباتی نامزد محترم که به ارزیابی و شناخت بیشتر از رویکرد و برنامه‌های‌ کاندیداها کمک شایانی می‌کند، معرفی فرمایید؟

در پایان هم نصر کشور آمادگی خود را برای  پیشبرد منافع ملی و کمک به کاندیداهای مانتخابات ریاست جمهوری اسلامی اعلام کرده است.

https://pvst.ir/i6x

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو