skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

صدای پیوست

تحریریه پیوست

نسخه صوتی مروری بر ماهنامه پیوست شماره ۱۲۴ تیر ۱۴۰۳

تحریریه پیوست

۱۶ تیر ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

پایان ناگهانی دولت سیزدهم، بررسی عملکرد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را یک سال به جلو انداخت. پیوست در شماره خرداد ماه خود را تیتر «وزیر ترافیک، داخلی یا خارجی؟» عملکرد عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت سیزدهم و وزارتخانه تحت مدیریتش را بررسی کرده است.

در پرونده این شماره، علاوه بر گزارش‌های متعدد، گفت‌وگوهایی با رئیس سازمان فناوری اطلاعات و مدیرعامل شرکت ملی پست آمده است.

در فرم گزارش ماه، پس از صفحات مرور اخبار، به موضوع مهاجرت نیروی انسانی و تاثیر آن بر حوزه ICT، سرنوشت طرح صیانت در مجلس دوزادهم پرداخته شده است.

در فرم ناداستان، با سوده حیدری‌نسب، بنیانگذار نقدینه و رایان گفت‌وگو شده است و پس از آن شرکت توسن و استودیو بازی‌سازی کاریزما معرفی شده‌اند.

در فرم خدمت و تجارت، در دو مطلب، وضعیت دولت الکترونیکی در پایان دولت سیزدهم و افت‌وخیرهای اینماد در این دولت بررسی شده و سپس بخشی از گفت‌وگوی تاریخ شفاهی با اسدالله امیراصلانی آمده است.

بخش رمز ارز، ابتدا به موضوع سهم بالای تتر در معاملات صرافی‌های داخلی پرداخته و در ادامه مفهوم لایه‌های بالاتر در بیت‌کوین را بررسی کرده و در نهایت بلاکچین MetLife را معرفی کرده است.

استفاده از صدای اسکارلت جوهانسون، بازیگر هالیوودی در چت‌جی‌پی‌تی و حواشی حقوقی آن دستمایه اولین مطلب فرم حقوق فناوری است. در ادامه نیز سلسله مطالب حقوق هوش مصنوعی و حقوق نرم‌افزار آمده است.

در فرم جهان نیز پرونده ویژه‌ای به موضوع «اعتیاد به اینترنت» اختصاص یافته است.

شما می‌توانید با گوش کردن به این شماره از رادیو پیوست از کلیات موضوعات مطرح شده در ماهنامه مطلع شوید و پس از آن مطالب و مقالات دلخواه خود را بخوانید. هم‌اکنون نسخه الکترونیکی شماره ۱۲۴ ماهنامه پیوست در دسترس است و نسخه کاغذی نیز منتشر شده است.

+نسخه متنی شماره ۱۲۴ ماهنامه پیوست

https://pvst.ir/icd

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو