skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

فیبر نوری آسیاتک به نشتارود رسید

۲۵ خرداد ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

فیبر نوری آسیاتک

پوشش فیبر نوری نشتارود به صد درصد رسید و بیش از دو هزار خانوار این شهر تحت پوشش قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی شرکت انتقال داده‌های آسیاتک، مراسم افتتاح پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کارها (FTTx) شهر نشتارود با حضور رضا باقری اصل، معاون پارلمانی و استانی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، مدیران استانی و شرکت آسیاتک افتتاح شد.

معاون وزیر ارتباطات در این مراسم با اشاره به مشکلات گذشته ارتباطات ثابت گفت: با ایجاد صندوق توسعه برای اجرای پروژه فیبر نوری، اقدامات لازم آغاز و در ادامه پروانه UNSP برای اپراتورها صادر شد. همکاری در این زمینه ادامه پیدا کرد و امروز هفت میلیون خانوار ایرانی تحت پوشش شبکه فیبر نوری قرار گرفته‌اند. در حدود ۵۰۰ شهر عملیات عمرانی پروژه توسعه شبکه فیبر نوری در جریان است و در بیش از ۲۰۰ شهر شهروندان به اینترنت فیبر نوری متصل شده‌اند.

باقری اصل با تاکید بر اینکه توسعه شبکه فیبر نوری باید از شهرهای کوچک‌تر آغاز شود اضافه کرد: دسترسی از این جهت مهم است که امکان تنوع دسترسی و مصارف متنوع کاربران را تامین کند. پس توسعه شبکه فیبر نوری راهی برای جبران کیفیت نیست بلکه هدف از انجام آن تسهیل کسب و کارهای جدید است. امروزه توسعه فیبر نوری نه تنها در حوزه ICT بلکه در سایر زمینه‌ها از جمله حمل و نقل هوشمند، توسعه شهر هوشمند و جراحی از راه دور که در دنیا مراحل آزمایشی را پشت سر گذاشته است مورد استفاده قرار می‌گیرد.

او در ادامه از نگاه سنتی شهرداران در مورد پروژه فیبر نوری انتقاد کرد و افزود: این سرویس ما را در آینده بیمه می‌کند. برخی از شهرداران به فیبر نوری نگاه سنتی دارند و تصور می‌کنند این پروژه با هدف تجاری در حال اجرا است اما باید بدانند فیبر نوری برای ایجاد شهر هوشمند، اقتصاد و حمل و نقل شهری هوشمند ضروری و لازم است.

در ادامه این مراسم محمد بابایی، معاون کسب‌‌وکار آسیاتک از اقدامات این شرکت برای توسعه فیبر نوری در ۱۵ شهر استان مازندران گفت: امروز آسیاتک در شهرهای چالوس، نشتارود، عباس آباد، نکا و کیاکلا در حال ارائه خدمات اینترنت فوق سریع فیبر نوری است و پروژه عمرانی این شرکت در شهرهای خرم آباد، رامسر، نوشهر، سلمان شهر و هچیرود در جریان است. بر اساس برآوردهای آسیاتک انجام این پروژه در استان مازندران نیازمند ۳۸۶ کیلومتر حفاری است که تا کنون ۶۰ درصد آن محقق شده است و ۸۸ هزار و ۶۱۷ خانوار مازندرانی تحت پوشش اینترنت فیبر نوری قرار گرفته‌اند.

به گفته بابایی آسیاتک در شهر نشتارود ۱۱.۵ کیلومتر حفاری انجام داده و با تحت پوشش قرار دادن بیش از ۲۱۰۰ خانوار، ۱۰۰ درصد تعهدات خود را محقق کرده است. او در این باره گفت: امروز ۳۱۰ مشترک در نشتارود از خدمات اینترنت فوق سریع فیبر نوری آسیاتک  استفاده می‌کنند. در حالی ‌که ترند جهانی نشان می‌دهد تعداد مشترکان این سرویس در سال نخست ارائه آن در یک شهر به ۱۵ درصد نمی‌رسد، این موضوع در نشتارود محقق شده و یک دستاورد بزرگ به شمار می‌رود.

در پایان این مراسم حکمت داج‌لیری، سرپرست فرمانداری تنکابن گزارش آماری اجرای پروژه توسعه شبکه فیبر نوری منازل و کسب و کارهای شهر نشتارود را ارائه کرد و گفت: نیاز به این فناوری برای دسترسی به علم در شهرها و روستاها احساس می‌شود و باید این پروژه را با سرعت اجرا کرد.

https://pvst.ir/i5m

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو