skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

دفتر صنایع لوازم خانگی و اداری وزارت صمت: افزایش قیمت موبایل شیائومی در بازار بررسی شود

۲۲ خرداد ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۳ خرداد ۱۴۰۳

دفتر صنایع لوازم خانگی و اداری طی یک نامه‌ای به اداره کل نظارت بر کالاهای فلزی و معدنی درخواست کرد روند افزایش قیمت گوشی تلفن همراه به صورت خاص برند شیائومی در بازار بررسی و کنترل شود.

به گزارش پیوست، دفتر لوازم خانگی طی نامه‌ای از داره کل نظارت بر کالاهای فلزی و معدنی درخواست کرد با توجه به بررسی تغییرات قیمتی گوشی تلفن همراه با برند شیائومی در سطح بازار و فروشگاه‌های اینترنتی، با هرکدام از حلقه‌های توزیع (واردکننده، عمده‌فروش و خرده‌فروش) که گران‌فروشی و یا احتکار کرده‌اند؛‌ برخورد شود.

در این نامه ذکر شده که این حلقه از افراد، به مراجع نظارتی معرفی شوند. همچنین مکتوب شده است تاکنون بانک مرکزی هیچ تغییری در نرخ ارز تخصیصی به واردکنندگان این حوزه نداده است.

در همین خصوص حسین روزبه، عضو هیات مدیره انجمن واردکنندگان موبایل در این خصوص به پیوست گفت: وقتی تخصیص ارز در دسترس یک شرکت خاص قرار می‌گیرد، وزارت صمت بر برند رقیب تمرکز می‌کند. درحال حاضر واردات برند سامسونگ در انحصار یک شرکت خاصی است که موبایل داخلی تولید می‌کند به همین علت وزارت صمت به سراغ برند سامسونگ نمی‌رود.

روزبه ادامه داد: چرا دفتر صنایع لوازم خانگی و اداری نگران برند شیائومی است؟ بانک مرکزی ارزی به واردکنندگان این برند تخصیص نداده است که الان دنبال کنترل قیمت و بازار است.

عضو هیات مدیره انجمن واردکنندگان موبایل با تاکید بر حمایت از برند داخلی توضیح داد: دلیل تمرکز روی شیائومی این است که به سامسونگ و واردکنندگان آن که تولیدکننده هم هستند اعتنایی نشود.

روزبه اشاره کرد که اگر به افزایش قیمت شیائومی و کنترل بازار تاکید می‌شود، باید برند سامسونگ هم مورد بررسی قرار بگیرد.

https://pvst.ir/i4u

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو