skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

دستیار صوتی اپل (Siri) با هوش مصنوعی به‌روزرسانی شد

۲۱ خرداد ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۲ خرداد ۱۴۰۳

سیری، دستیار صوتی اپل، پس از سال‌ها یک بروزرسانی بزرگ را تجربه می‌کند. اپل می‌گوید به لطف Apple intelligence سیری را برای مکالمه طبیعی‌تر و درک بهتر بروزرسانی کرده است.

به گزارش پیوست، سیری جدید که حالا اطراف صفحه نمایش شما را نورانی می‌کند زبان طبیعی را بهتر درک می‌کند و حتی در صورت اشتباه در صحبت هم می‌تواند منظور شما را بفهمد.

همچنین دموی اپل نشان می‌دهد که دستیار هوشمند این شرکت حالا می‌تواند دنباله یک مکالمه را بگیرد و برای مثال اگر به یک مکان اشاره‌ کرده‌اید، در ادامه صحبت‌های خود تنها کافی است بگویید آنجا و سیری اشاره شما را به آن مکان متوجه می‌شود.

سیری همچنین می‌تواند به سوالات شما درمورد نحوه عملکرد اپلیکیشن‌های مختلف اپل پاسخ دهد.

اپل می‌گوید تمامی این قابلیت‌ها با Apple intelligence عرضه می‌شود.

سیری همچنین با درکی از صفحه گوشی (On-screen Awarness)، با توجه به آنچه در صفحه گوشی قرار دارد دستور‌های شما را انجام می‌دهد. سیری همچنین بسیاری از فعالیت‌های ممکن درون اپلیکیشن‌ها را به نیابت از شما انجام می‌دهد.

شما برای مثال می‌توانید از سیری بخواهید تا عکس خاصی را باز کند، آن را به صورت خاصی اصلاح کند و آن را به نوشته‌ای در بخش Notes اضافه کند. سیری در واقع با این بروزرسانی به یک دستیار واقعی در گوشی تبدیل می‌شود.

توسعه دهندگان نیز می‌توانند با استفاده API تازه‌ای به نام App Intents می‌توانند اقداماتی را در داخل اپلیکیشن‌های خود تعریف کنند تا سیستم هوش مصنوعی بتواند آنها را برعهده بگیرد.

اپل می‌گوید در آینده سیری در اپلیکیشن‌ها نفوذ بیشتری پیدا می‌کند و اقدامات بیشتری را برعهده می‌گیرد.

سیری نیز به لطف Apple intelligence، درک از شرایط و اطلاعات تکمیلی را برای عملکرد بهتر استفاده می‌کند. برای مثال به گفته اپل اگر در وبسایتی از شما اطلاعات شناسایی بخواهند، سیری می‌تواند تصاویر را جستجو و تصویری از کارت شناسایی شما را پیدا کند، سپس اطلاعات مورد نیاز را از آن استخراج کرده و در جای مورد نظر قرار دهد.

 

https://pvst.ir/i4j

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو