skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اپل در مراسم توسعه‌دهندگان از Apple intelligence رونمایی کرد؛ قلب هوش مصنوعی کوپرتینویی‌ها

۲۱ خرداد ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

اپل می‌گوید Apple intelligence هوش مصنوعی را با حفظ حرم خصوصی و به صورت شخصی‌سازی شده برای نیاز‌های شما به تمامی سیستم‌عامل‌ها اضافه می‌کند.

به گزارش پیوست، اپل در معرفی قلب هوش مصنوعی خود، کارکرد‌های Apple intelligence را به چهاربخش اصلی تقسیم کرده است.

زبان

برای مثال در بخش زبانی Apple intelligence می‌تواند هشدار‌های شما را اولویت‌بندی کند تا مهمترین‌ها را در ابتدا مشاهده کنید.

همچنین این قابلیت می‌تواند متن‌های شما را در بخش‌های مختلف و حتی در اپلیکیشن‌های شخص ثالث خوانده و اصلاحیه‌هایی را به شما پیشنهاد کند.

تصاویر

شما با استفاده از Apple intelligence می‌توانید در بخش‌های مختلف با استفاده از توصیف یا پرامپت خود تصاویری را تولید کنید. اپل می‌گوید در اپلیکیشن‌های مختلف از جمله Notes و iMassage می‌توانید از این قابلیت استفاده کنید و تصویرسازی حتی براساس مخاطبان و با توجه مکالمه‌ شخصی‌سازی می‌شود.

اقدام

در بخش سوم Apple intelligence می‌تواند در بخش‌های مختلف اقداماتی را به درخواست شما انجام دهد. به گفته اپل شما می‌توانید با درخواست از هوش مصنوعی کارهای مختلفی بخواهید. به نظر می‌رسد که Apple intelligence درک مناسبی از دستور‌های کاربر دارد و برای مثال شما می‌توانید از آن بخواهید تا فایلی که فلان شخص برای شما هفته پیش ارسال کرده است را پیدا کند که یعنی این ابزار به بخش‌های مختلفی از جمله مخاطبان و زمان مکالمه و دریافت فایل‌ها دسترسی دارد.

شرایط شخصی

به نظر می‌رسد که کوپرتینویی‌ها وجه تمایز هوش مصنوعی خود را همین بخش یا Personal Context می‌دانند. به گفته اپل Apple intelligence می‌تواند شرایط و محتوای مربوطه را از بخش‌های مختلف جمع‌آوری و از آنها برای کمک هوشمندانه تر به شما استفاده کند.

این اطلاعات برای مثال می‌تواند یک مخاطب شما را به یک قرار کاری متصل کند و زمان قرار کاری را با توجه به برنامه‌های دیگر مقایسه کند تا زمان آزادی را برای آن در نظر بگیرید.

Apple intelligence اطلاعات مختلف را از اپلیکیشن‌های مختلف دریافت کرده و دستور‌های شما را با توجه به شرایط و اطلاعات تکمیلی از بخش‌های مختلف اجابت می‌کند.

اپل می‌گوید این سیستم به لطف هم‌خوانی خاص سخت‌افزار و نرم‌افزار محصولات این شرکت قادر است فعالیت‌های هوشمند خود را بدون نقض حریم خصوصی و با پردازش داخلی انجام دهد. این سیستم به گفته اپل از داده‌های شخصی شما مطلع است اما آنها را جمع‌آوری نمی‌کند (اطلاعات شخصی شما به ابر منتقل نمی‌شود.)

راه‌حل اپل برای حریم خصوصی در ابر:‌Private Cloud Compute

اپل می‌گوید ابرهای ویژه‌ای را با استفاده از اپل سیلیکون طراحی کرده است که برای حفظ حریم خصوصی شما پس از ارائه یک درخواست به Apple intelligence، ابتدا تشخیص می‌دهد که آیا به رایانش ابری نیاز است یا خیر و سپس تنها اطلاعات مربوط به درخواست شما را برای پردازش به ابر ارسال می‌کند و هیچگونه داده‌ای در این ابر ذخیره نمی‌شود.

 

 

https://pvst.ir/i4i

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو