skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اپل بدون اشاره به هوش مصنوعی از iOS 18 رونمایی کرد

۲۱ خرداد ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

اپل در مراسم توسعه دهندگان برخلاف رقبا بدون اشاره چندانی به هوش مصنوعی از سیستم‌عامل جدید آیفون یا iOS 18 رونمایی کرد. با اینکه ردپای کمرنگی از هوشمندسازی در بخش‌های مخلتف به چشم می‌خورد اما تیم کوک و تیمش نامی از این AI یا هوش مصنوعی مولد نبردند.

به گزارش پیوست، یکی از مهمترین قابلیت‌هایی که تنها در اختیار کاربران آیفون ۱۴ به بعد قرار می‌گیرد (دسته گوشی‌های ممنوعه برای کاربران ایرانی)،‌ امکان ارسال پیام ماهواره‌ای است که پیشتر تنها به ارسال پیام کمک محدود بود.

قابلیت‌های جدید iOS 18

همانطور که پیش‌بینی شده بود در سیستم‌عامل جدید آیفون، دارک مود یا حالت تاریک به آیفون اضافه شده و حالا می‌توانید آیکون‌های اپلیکشین را طبق تنظیماتی که دوست دارید بچینید و چینش پیش‌فرض شما اجباری نیست.

بخش کنترل‌ها حالا به یک صفحه قابل تغییر تبدیل شده و با پایین کشیدن سمت راست صفحه می‌توانید بین صفحه‌های مربوط به کنترل بخش‌های مختلف جابجا شوید و حتی اجزا و اندازه آیکون‌های آن را شخصی‌سازی کنید.

همچنین می‌توانید برای دکمه Action آیفون دستورها و اقدامات خاصی را تنظیم کنید تا با فشردن دکمه اجرا شوند.

افزون بر این کاربران از این پس می‌توانند اپلیکیشن‌ها را با FaceID قفل کنند و حتی اپلیکیشن‌ها را مخفی کنند.

اپل می‌گوید با قابلیت جذاب دیگر iOS 18‌ می‌توانید مخاطبانی که اپلیکیشن‌های مختلف، برای مثال شبکه‌اجتماعی، به آن دسترسی پیدا می‌کنند را تنظیم کرده و برخی را از این لیست حذف کنید.

اپلیکیشن iMassage نیز به شما اجازه می‌دهد تا برای پیام‌های خود افکت‌های مختلف تصویری در نظر بگیرید و آنها را زمان‌بندی کنید. همچنین کاربران آیفون ۱۴ و پس از آن می‌توانند با استفاده از قابلیت جدید iMassage پیام ماهواره‌ای، که پیشتر به درخواست کمک محدود بود، برای ارسال پیام استفاده کنند.

اپلیکیشن Mail نیز همانطور که پیش‌بینی می‌شد با استفاده از هوش مصنوعی امکان‌دسته بندی و یا حذف گروهی ایمیل‌ها را فراهم می‌کند.

در اپلیکیشن Map می‌توانید نقشه و مسیر‌ها را به ذخیره و به صورت آفلاین استفاده کنید.

با کیف‌ پول اپل می‌توانید تراکنش خود را با لمس یک آیفون دیگر انجام دهید.

حالت بازی نیز به iOS 18 اضافه شد.

اپلیکیشن تصاویر (Photos) با طراحی جدید تصاویر شما را براساس شاخصه‌های مختلف دسته‌بندی می‌کند و کلکسیون‌های مختلفی را براساس زمان، افراد و حیوانات برای شما می‌سازد. شما می‌توانید در بخش افراد و پت‌ها نیز می‌توانید تمام افراد را جستجو کنید.

بخش سفرها نیز تمام تصاویر مربوط به سفرهای مختلف شما را دسته‌بندی می‌کند و شما همچنین می‌توانید کلکسیون‌های مورد علاقه کرده و کلکسیون‌های مخلتف را طبق علایق خود شخصی‌سازی کنید.

https://pvst.ir/i4f

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو