skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

پویش تازه در «باانرژی» برای بهینه‌سازی مصرف برق

۲۲ خرداد ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

اپلیکیشن «باانرژی» شرایطی را فرآهم کرده که شهروندان بعد از ثبت مشخصات خود در این پلفترم، می‌توانند حدود قیمت قبض برق خود را قبل از دریافت قبض مشاهده کنند.

به گزارش پیوست؛ اپلیکیشن «باانرژی» امکاناتی را در اختیار کاربران قرار داده است که کاربران با استفاده از این اپلیکیشن می‌توانند تخمین بزنند ممکن است هر ماه چه هزینه‌ای بابت قبض برق پرداخت کنند. شهروندان با مراجعه به سرویس تعرفه می‌توانند تعرفه برق شهر خود را مشاهده و بر اساس میزان مصرف هزینه برق خود را محاسبه کنند.

پویش با انرژی از نیمه اردیبهشت شروع شده است و تا ۲۱ هفته ادامه دارد. هدف این اپلیکیشن این است که شهروندان در این ۲۱ هفته مصرف برق خود را بهینه کنند. فرآیند محاسبه این بهینه‌سازی توسط شهروندان هفتگی است و کاربر هر هفته باتوجه به مشخصاتی که در اپلیکیشن «باانرژی» ثبت کرده است، میزان مصرف بهینه او محاسبه می‌شود. سیستم پاداش این اپلیکشین برای شهروندانی که ثبت‌نام کرده اند، در صورت کاهش مصرف حداقل به ۱۵ درصد امتیازدهی می‌کند. در صورتی که بهینه شدن مصرف بیشتر از ۱۵ درصد باشد،کاربر به صورت پلکانی امتیازهای بیشتری دریافت خواهد کرد.  الگوی مصرف شهروندان در این دوره ۲۱ هفته‌ای در اپلیکیشن «باانرژی» ثبت شده است و کاربران قیمت نهایی میزان استفاده از برق را می‌توانند مشاهده کنند.

پیش از این، اپلیکیشن «برق من» با همین کارکرد حدود یک سال پیش معرفی شده بود. اما به دلیل اجرای پویش «باانرژی» یا پویش «۲۱*۱۵» در امسال، اپلیکیشن جدیدی تحت همین عنوان معرفی شده است.

مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق در گفت‌وگو با مهر با اشاره به اینکه با آغاز دوره گرما میزان مصرف برق کشور نسبت به هفته گذشته افزایش ۶ هزار مگاواتی و رشد ١١ درصدی را نشان می‌دهد، گفته است: مشترکان برق با نصب برنامه کاربردی باانرژی که در آدرس اینترنتی ba-energy.ir قابل دسترسی و نصب است، ضمن آموزش راهکارهای مدیریت مصرف مشمول قبوض رایگان و ۸۰ میلیون فقره جوایز ارزشمند همچون خودرو، لوازم برقی کم مصرف، اینترنت رایگان و… می‌شوند.

ماموریت روزانه در «باانرژی» برای بهینه‌سازی برق

قسمتی از این اپلیکیشن، تحت عنوان «ماموریت روزانه» قرار گرفته است که باتوجه به شرایط منزل یا محیط کاری کاربری که ثبت‌نام کرده است،‌ پیشنهادهایی برای بهینه کردن مصرف برق ارائه می‌دهد. در این قسمت با انتخاب شهر و استان و همچنین بازه زمانی راهکارهایی مانند استفاده از دورکند کولر، به کاربردن سایه‌بان برای کولر و… ارائه می‌کند.

https://pvst.ir/i4q

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو