skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

کردستان و بوشهر کمترین سهم فروش را در پلتفرم «خانومی» دارند

سمانه سمیع تحریریه

۲۰ خرداد ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

سهم فروش پلتفرم «خانومی» از کل بازار زیبایی ایران در سال ۱۴۰۲، یک درصد عنوان شده است و مدیرعامل خانومی می‌گوید استان‌های کردستان و بوشهر به دلیل مسئله قاچاق، کمترین سهم فروش آنلاین خانومی در ایران را به خود اختصاص داده‌اند.

به گزارش پیوست، ‏مدیرعامل خانومی مسعود شاهمرادی در نشست خبری ۱۰سالگی خانومی اعلام کرد: سهم فروش کانال آنلاین بازار زیبایی در ایران ۴ درصد است و استان کردستان و بوشهر به دلیل مسئله قاچاق کمترین سهم فروش آنلاین خانومی در ایران را به خود اختصاص داده‌اند.

سارا میرسالاری و مسعود شاهمرادی هم‌بنیان‌گذاران خانومی در نشست خبری ۱۰ سالگی خانومی به ارائه جزئیاتی از عملکرد این کسب‌وکار در سال گذشته پرداختند.

سارا میرسالاری در این باره گفت: درآمد صنعت زیبایی تا سال ۲۰۲۷ در جهان ۵۸۰ میلیارد دلار برآورد شده است و خاورمیانه و آفریقا با نرخ رشد مرکب سالانه ۱۲ درصد تا سال ۲۰۲۷ بیشترین میزان رشد را بین مناطق مختلف جهان دارند.

سهم خانومی از بازار ایران

در ادامه این گزارش شاهمرادی به سهم خانومی از بازار آنلاین اشاره کرد و گفت: در سال ۱۴۰۳ سهم خانومی از بازار آنلاین ۳۳ درصد پیش‌بینی شده است و سهم فروش خانومی از کل بازار زیبایی در ایران در سال ۱۴۰۲ یک درصد بوده است و برنامه ما این است که این درصد را به ۱.۹۰ درصد برسانیم

طبق گزارش خانومی کاربران این پلتفرم در سال ۱۴۰۲ دومیلیون و ۵۰۰ هزار نفر بوده که نسبت به سال ۱۴۰۱ پنجاه و شش درصد افزایش پیدا کرده است.

سهم خانومی از استان‌ها

در بخش پراکندگی فعالیت‌های خانومی، تهران و پس از آن اصفهان بیشترین کاربران خانومی را به خود اختصاص داده‌اند، شاهمرادی در پاسخ به پیوست راجع به استان‌هایی که کمترین خرید را از خانومی انجام داده‌اند گفت: استان کردستان و بوشهر به دلیل مسئله قاچاق کمترین سهم فروش آنلاین خانومی در ایران را به خود اختصاص داده‌اند.

در بخش دیگری از این گزارش آمده است که کاربران ۱۸ تا ۲۴ سال یا نسل Z  بیشترین تعداد کاربران خانومی هستند و ۹۲درصد دنبال‌کنندگان خانومی در اینستاگرام خانم‌ها هستند.خانومی در سال ۱۴۰۲ مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان تخفیف به کاربران خود داده است و به صورت میانگین هر کاربر سالانه از ۶۰۰ هزار تومان تخفیف استفاده کرده است.

طبق گفته شاهمرادی فروش خانومی در سال ۱۴۰۲ هزار میلیارد تومان اعلام شده و برنامه آینده بنیان‌گذاران خانومی افزایش ۵ برابری این آمار و رسیدن به عدد ۵ همت است.

میرسالاری در بخش رکوردهای خانومی عنوان کرد در روزهای جشنواره بلک بیوتی، یک میلیون قطعه کالا به مرحله ورودی انبار خانومی رسیده است و در یک روز ۲۴۰ هزار قطعه کالا ثبت شده و به انبار وارد شده است.

در بخش پرسش و پاسخ خبرنگاران نیز شاهمرادی در پاسخ به پیوست مبنی بر درصد مجزای بازار آرایشی و مراقبتی ایران در صنعت آنلاین زیبایی هم عنوان کرد: بسته به مبلغ دلار این عدد حدود ۲.۴میلیارد برآورد شده است که بیش از ۷۰ درصد آن محصولات مراقبتی و بهداشتی است و درصد کمتری به لوازم آرایشی اختصاص دارد.

شاهمرادی همچنین در ارتباط به چالش‌های مارکتینگی در شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام ادز در ایران و تمرکز بر اینفلوئنسر مارکتینگ هم توضیح داد: چالش مارکتینگ در سطح جهانی به طور حتم از چالش‌های جدی ماست. اما نه تنها در ایران بلکه در تمام جهان اینفلوئنسر مارکتینگ در صنعت زیبایی جایگه ویژه‌ای پیدا کرده است و سالانه با ۲هزار درصد رشد در جهان روبرو شده است. چون صنعت زیبایی نیاز به تست محصول و شنیدن تجربه‌های دیگران دارد.

شاهمرادی همچنین در زمینه جذب سرمایه در سال آینده هم اعلام کرد: برنامه‌های جدی در این باره داریم و به طور حتم همکاری‌های گسترده‌ای با شرکت های لندتک خواهیم داشت اما به صورت مستقیم وارد فروش اقساطی نمی‌‌شویم بلکه از بازوهای لندتکی استفاده می‌کنیم.

او همچنین درباره ایجاد فروشگاه آفلاین هم گفت: برنامه ما در این باره شبیه به دیجی‌کالا نیست و استراتژی‌هایمان در این باره متفاوت است

متن کامل گزارش سالانه خانومی را اینجا دریافت کنید.
https://pvst.ir/i40
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو