skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

معاون فناوری ریاست جمهوری: ورود مردم به حوزه اقتصاد دانش‌بنیان، شکاف طبقاتی را کاهش می‌دهد

۲۰ خرداد ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهور معتقد است بازیگران اصلی در حوزه اقتصاد، مردم هستند. برای شکل‌گیری اقتصاد مردم باید حضور پیدا کنند، درغیر این صورت یک‌سری طبقات خاص اجتماعی شکل می‌گیرد و مردم صرفاً مصرف‌کننده می‌شوند. در نتیجه شکاف طبقاتی به وجود می‌آید.

به گزارش پیوست، روح الله دهقانی فیروزآبادی، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهور درباره ارکان هویت معاونت علمی ریاست جمهوری در نشست دومین نمایشگاه آباد ایران گفت که معاونت علمی سه هویت اصلی دارد شرکت‌های دانش‌بنیان، شرکت‌های اخلاق و نهادهای دانش‌بنیان مردم نهاد که همکاری مردم را می‌طلبد.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهور درباره اهمیت نقش مردم در اقتصاد گفت: سومین هویت معاونت علمی، نهادهای دانش‌بنیان مردم‌نهاد است. ایجاد این هویت به معنی اهمیت همکاری عموم مردم در اقتصاد کشور است. سال گذشته نمایشگاه آباد ایران با هدف ورود مردم و کسب‌وکارها به اقتصاد خرد بود؛ زیرا اقتصاد بدون حضور مردم شکل نمی‌گیرد و بازیگران اصلی مردم هستند. با همکاری مردم رشد اتفاق می‌افتد. مردم باید علاوه‌بر وارد کردن سرمایه، خودشان هم فعالیت کنند و سهامدار شوند.

فیروزآبادی درباره هدف معاونت علمی در نسل چهارم توضیح داد: یکی از اهداف نسل چهارم معاونت علمی، حرکت جدی به سمت اقتصاد دانش‌بنیان بود. اهمیت این موضوع تا جایی پیش رفت که این حوزه به عنوان اصلی معاونت علمی اضافه شد.

به گفته معاون علمی فناوری ریاست جمهوری، ایجاد شکاف طبقاتی از آسیب‌های نوآورانه فناورانه در کشور است به همین دلیل معاونت علمی حوزه نوآورانه اجتماعی را شکل داد که همه افراد جامعه را تحت الشعاع قرار دهد.

فیروزآبادی گفت که درحال حاضر ١٠ هزار شرکت دانش‌بنیان، ٨٠ صندوق فناوری خصوصی، مراکز نوآوری، شبکه آزمایشگاهی شبکه ساخت و تولید داریم که توانسته به این حوزه کمک ویژه‌ای کند. در معاونت علمی دو نوع حمایت داریم؛ اول حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و حمایت از شرکت‌های خلاق تحت عنوان هنر و علوم انسانی. این شرکت‌ها خصوصی هستند، نیروی انسانی متخصص را به کار می‌گیرند و گردش مالی خوبی دارند.

دومین نمایشگاه ملی آباد ایران از ٢٢ تا ٢۵ خرداد در حوزه‌های مسکن و زیرساخت توسعه روستا، کشاورزی، دامپروری و شیلات، اشتغال کوچک مقیاس، سلامت، بهداشت و توانبخشی و صنایع نرم و آموزشی در مصلی تهران برگزار می‌شود.

تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و فناور شرکت‌کننده در نمایشگاه ٢٨١ عدد، ٢٠ گروه‌ جهادی و مردمی، ۴۵ نهاد و دستگاه‌ اجرایی و ٣۴۶ شرکت‌ و نهاد حاضر تاکنون در نمایشگاه حضور دارند.

https://pvst.ir/i3x

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو