skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اتصال روستاهای سیستان و بلوچستان به اینترنت پرسرعت به ۹۱ درصد رسیده است

سمانه سمیع تحریریه

۱۷ خرداد ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات گفت: به لحاظ جمعیتی ۹۸.۵ درصد جمعیت روستاهای کشور به اینترنت پرسرعت و شبکه ملی اطلاعات دسترسی دارند و با راه‌اندازی اینترنت در ۱۲۶۱ روستای بالای ۲۰ خانوار در استان سیستان و بلوچستان این درصد در استان سیستان و بلوچستان  به بیش از ۹۱ درصد رسیده است.

عیسی زارع‌پور در زمینه توسعه عدالت ارتباطی در ایران گفت: هدف ما در راستای توسعه عدالت ارتباطی این بوده است که تمام روستاهای کشور به ویژه روستاهای بالای ۲۰ خانوار را به شبکه ارتباطی پرسرعت شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت مجهز کنیم.
در ابتدا که کار را شروع کردیم ۷۹ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار متصل بودند که این میانگین کشوری است.

کار جهادی در استان سیستان و بلوچستان

زارع پور همچنین در زمینه روستاهای استان سیستان و بلوچستان گفت: در استان سیستان و بلوچستان ۵۸درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار متصل بودند که یعنی تقریبا ۲۰ واحد با میانگین کشوری فاصله داشت.
اما امروز درصد روستاهای متصل بالای ۲۰ خانوار کشور به بیش از ۹۶ درصد رسیده و به لحاظ جمعیتی ۹۸.۵ درصد جمعیت روستاهای کشور به اینترنت پرسرعت و شبکه ملی اطلاعات دسترسی دارند. اما با کار جهادی و ویژه‌ای که در استان و سیستان بلوچستان انجام شد این عقب ماندگی در این استان جبران شده است و با راه‌اندازی اینترنت در ۱۲۶۱ روستای بالای ۲۰ خانوار حالا این درصد به بیش از ۹۱ درصد رسیده است که حالا تقریبا چهار پنج درصد با میانگین کشوری فاصله دارد. علاوه بر اینکه در کنار این اتفاق مثبت حالا ۵۰۰ روستای زیر ۲۰ خانوار هم متصل شده‌اند و این زیرساخت یکپارچه در سراسر کشور ثمره انجام کارهای بزرگ ملی است.

https://pvst.ir/i3d
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو