skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

بلومبرگ خبر از قرار داد اپل با اوپن‌ای‌آی داد

۱۶ خرداد ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

بلومبرگ طی گزارشی که در آن به همکاری اپل و اوپن‌ای‌آی، پرداخته است می‌گوید شرکت کوپرتینویی هفته آینده و در کنفرانس توسعه دهندگان خود از محصولاتی که با تکیه بر همکاری این دو شرکت ساخته شده رونمایی می‌کند.

به گزارش پیوست، همکاری بزرگترین استارت‌آپ هوش مصنوعی جهان با تولیدکننده آیفون امکان دسترسی اوپن‌ای‌آی به میلیون‌ها کاربر iOS را فراهم می‌کند و اپل هم در عین حال از فناوری پیشتاز هوش مصنوعی بهره‌مند می‌شود.

با وجود پیش‌روی چشمگیر شرکت‌هایی مثل گوگل و مایکروسافت در حوزه هوش مصنوعی که هرکدام چت‌بات‌های اختصاصی خود را در اختیار کاربران قرار داده‌اند، اپل همچنان محصول متمایزی را عرضه نکرده است و همین مساله باعث گمانه‌زنی‌هایی درمورد جایگاه این شرکت در عصر هوش مصنوعی شده است.

با اینکه اپل در اولین موج دستیار‌های هوشمند و با عرضه سیری در سال ۲۰۱۱ توانسته بود گوی سبقت را از رقبای خود برباید اما امروز برای حفظ جایگاه در عصر هوش مصنوعی مولد نیازمندی همکاری اوپن‌ای‌آی است. داگ کیتلاس، از فعالان فناوری و هم‌بنیان‌گذار کسب‌وکار Siri که بعدها به مالکیت اپل درآمد می‌گوید همکاری با اوپن‌ای‌آی احتمالا یک «رابطه کوتاه تا میان‌مدت» برای اپل است «اما می‌شود شرط بست که آنها [اپل] به سختی برای توسعه توانمندی‌های داخلی خودش تلاش می‌کند.»

دو شرکت هنوز به قرارداد خود را علنی‌ نکرده‌اند و شرایط این همکاری هنوز مشخص نیست. اپل و اوپن‌ای‌آی هیچکدام به درخواست اظهارنظر بلومبرگ در این باره پاسخی نداده‌اند.

تیم‌ کوک، مدیرعامل اپل، پیش از این اعلام کرده است که فناوری هوش مصنوعی را به شکلی «بسیار فکر شده» اضافه خواهد کرد و این شرکت به دلیل «ترکیب منحصر‌به‌فرد خود در ادغام روان سخت‌افزار، نرم‌افزار و خدمات» در این حوزه برتری دارد.

به گفته افراد مطلع، اپل با توجه به نگرانی‌های حریم خصوصی، قابلیت‌های جدید هوش مصنوعی را به صورت یک خدمت اختیاری به کاربران عرضه می‌کند و در صورت نگرانی می‌توانید این قابلیت‌ها را خاموش کنید.

به گفته این افراد، اپل چیزی فراتر از چت‌بات‌ها را نیز در عصر هوش مصنوعی هدف گرفته و در تلاش است تا از مدل‌های بزرگ زبانی در دو دستگاه روباتیکی که مخفیانه در حال توسعه آنها استفاده کند.

در صورت صحت گزارش بلومبرگ، اپل در مراسم توسعه دهندگان خود از ابزارهای جدیدی رونمایی خواهد کرد که با همکاری اوپن‌ای‌آی و به لطف فناوری این شرکت توسعه یافته‌اند.

 

https://pvst.ir/i30

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو