skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

موبایل‌های مسافری از بیستم خرداد رجیستر می‌‌شوند

۱۳ خرداد ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

گمرک اعلام کرده است مسافرانی که نتوانسته‌اند موبایل وارد شده به شیوه مسافری خود را رجیستر کنند،‌ می‌توانند از ۲۰ خرداد ماه، فرآیند فعال‌سازی گوشی‌ تلفن همراه را انجام دهند.

به گزارش پیوست، مسافرانی که برای فعال‌سازی موبایل مسافری با مشکل مواجه بوده‌اند و اطلاعات شناسه بین‌المللی (IMEI) گوشی تلفن همراه خود را با موفقیت ثبت کرده‌اند ولی در بازه زمانی یک ماهه موفق به تکمیل فرایند و پرداخت حقوق ورودی نشده‌اند؛ همچنین مسافرانی که ورود اطلاعات آنها به صورت اشتباه در سامانه ثبت شده است می‌توانند به نزدیک‌ترین گمرک محل سکونت خود مراجعه و نسبت به تکمیل فرآیند فعال‌سازی موبایل خود اقدام کنند.

طبق شیوه‌نامه تکمیل ثبت اطلاعات گوشی‌ تلفن همراه مسافری، گمرک جهت استمرار در ارائه خدمات تسهیل‌گری به مسافرین ورودی به قلمرو گمرکی و همچنین رفع شکایات احتمالی ارباب رجوع و جلوگیری از قاچاق کالای گوشی تلفن همراه اقدام به تدوین شیوه‌نامه ورود اطلاعات گوشی تلفن همراه مسافرین جامانده در گمرک کرده است.

در این شیوه‌نامه گفته شده افرادی که بـه عللی از جمله قطعی سامانه‌های مرتبط، سامانه‌های گمرکی، فراجا و غیره، نداشتن کارت بانکی به نام مسافر، نرسیدن چمدان‌های حاوی گوشی تلفن همراه پس از خروج مسافر آن از گمرک، مسافران بدحال و بیمار که تحت نظر فوریت‌های پزشکی از سالن خارج می‌شوند و اطلاعات آنان هنگام ورود در سیستم ثبت نشده ولی ماموران گمرک به صورت دستی ثبت کرده‌اند می‌توانند گوشی‌را فعال کنند.

گوشی‌های مشمول این شیوه‌نامه کلیه گوشی‌های تلفن همراهی است که از سوی مراجع ذی‌صالح مجاز به ثبت هستند. اما امکان ثبت گوشی‌های آیفون ۱۴ و بالاتر میسر نیست.

https://pvst.ir/i2j

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو