skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

تقدیر از «پنجره واحد خدمات دانشگاهی» ایران در رقابت جهانی WSIS

۱۲ خرداد ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

«پنجره واحد خدمات دانشگاهی» به عنوان یکی از پروژه‌های منتخب WSIS Prize Champion ۲۰۲۴ مورد تقدیر قرار گرفت.

به گزارش پیوست، پروژه «پنجره واحد خدمات دانشگاهی» که حاصل همکاری مشترک وزارت علوم و سازمان فناوری اطلاعات ایران  است، در اجلاس سران جامعه اطلاعاتی ۲۰۲۴ مورد تقدیر قرار گرفترئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران، محمد خوانساری، در شبکه اجتماعی ایکس خبر داد این پروژه در حاشیه اجلاس سران جامعه اطلاعاتی سال ۲۰۲۴ که در شهر ژنو سوئیس در حال برگزاری است، از سوی رئیس بخش توسعه اتحادیه جهانی ارتباطات مورد تقدیر قرار گرفته است.

فروردین‌ امسال اعلام شد «پنجره واحد خدمات دانشگاهی» یکی از کاندیدهای اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی WSIS ۲۰۲۴ در بخش علم الکترونیکی خواهد بود. سلامت الکترونیکی، تجارت الکترونیکی، کشاورزی الکترونیکی و… از دیگر بخش‌های این رقابت است.

پنجره واحد خدمات دانشگاهی زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، با هدف یکپارچه‌سازی ارائه خدمات دانشگاهی راه‌اندازی شده است و تمامی دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی می‌توانند خدمات الکترونیکی خود را از طریق اتصال به این پنجره ارائه دهند.

رقابت جهانی WSIS هرسال با هدف ارزیابی پروژه‌ها و فعالیت‌هایی که در آنها از فناوری اطلاعات و ارتباطات جهت توسعه پایدار استفاده شده است، برگزار می‌شود. برندگان امسال این رقابت از کشورهایی چون عربستان سعودی، فیلیپین، تانزانیا، اندونزی، بنگلادش، عمان، امارات متحده و… بوده‌اند که در بخش‌های مختلف این مسابقه شرکت کرده‌اند.

ایران پیش از این توانسته بود در سال ۲۰۱۹ جایزه اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی را برای طرح «شبکه علمی ایران» کسب کند.

https://pvst.ir/i26

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو