skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

یک گروه هکری مدعی هک سازمان حج و زیارت شد؛ وزارت ارشاد هک را تایید کرد(به‌روزرسانی)

۱۲ خرداد ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

یک گروه هکری مدعی شد اطلاعات ۴۰ ساله سازمان حج و زیارت را هک کرده است. این گروه هکری به سازمان حج و زیارت ۲۴ ساعت مهلت داده تا برای جلوگیری از فروش اطلاعات هک شده وارد مذاکره شود. با وجود ادعای این گروه هکری، سایت سازمان حج و زیارت بدون اختلال در عملکردش در حال فعالیت است و همچنان این سازمان نسبت به این ادعا واکنشی نشان نداده است.

به گزارش پیوست، یک گروه هکری امروز ظهر (۱۲ خرداد) در کانال آی‌آر لیکز مدعی هک سازمان حج و زیارت شد. این گروه هکری در گذشته نیز مدعی هک اسنپ‌فود و تپسی شده بود و در مذاکره با اسنپ به توافق رسید و اطلاعات آن را منتشر نکرد. این گروه در پیام جدید خود تاکیده کرده: «حال سازمان حج می‌تواند مانند تپسی با بی‌مسئولیتی منجر به فروش دیتا شود؛ و یا مانند اسنپ با مذاکره به نتیجه برسد که در این‌صورت دیتا به هیچکس فروخته نخواهد شد».

سایت سازمان حج و زیارت تا لحظه تنظیم این گزارش در حال فعالیت بوده و به نظر می‌رسد با وجود ادعای این گروه هکری، اختلالی در عملکرد این سایت به وجود نیامده است و سازمان حج و زیارت نسبت به ادعای این گروه هکری واکنشی نشان نداده است. در عصر امروز ساعتی پیش روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هک سایت سازمان حج و زیارت را تایید کرد اما در بررسی مجدد مشخص شد که این خبر از خروجی سایت وزارت فرهنگ و ارشاد حذف شده است. به نقل از پایگاه خبری انتخاب روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره هک سایت سازمان حج اعلام کرد: به دنبال مشاهده این مسأله و پس از انجام بررسی های لازم مسئولان به این نتیجه رسیدند که سایت سازمان حج‌ و زیارت هک شده است. مسئولان در تلاش هستند هرچه سریع تر مشکلات را برطرف کنند تا مانعی در امر خدمت رسانی مردم ایجاد نشود.

این گروه هکری مدعی شده است که ۱۲۵۰ گیگابایت اطلاعات شخصی موجود در پایگاه داده سازمان حج و زیارت دسترسی پیدا کرده است. این گروه هکری مدعی شده که اطلاعاتی که به آن دسترسی پیدا کرده است شامل اطلاعات این سازمان از سال‌های ۱۳۶۳ تا ۱۴۰۳ می‌شود.

گروه هکری مدعی شده که از پایگاه اطلاعاتی سازمان حج و زیارت به اطلاعات نام، نام‌خانوادگی، نام پدر، تاریخ تولد، محل تولد، شماره شناسنامه، کد ملی، سریال کارت ملی، وضعیت تاهل، شغل، اطلاعات تماس، اطلاعات دقیق استعلامی از پلیس گذرنامه و عکس  زائرین دست پیدا کرده است.

همچنین بخش دیگر این اطلاعات شامل اطلاعات پرواز زائرین، اطلاعات بیمه زائرین، اطلاعات سند وثیقه، اطلاعات بانکی و پرداخت، اطلاعات کامل کارگزاران حج، اطلاعات وضعیت اسکان زائرین، مشخصات کامل اعزامی مسئولین دولتی و حکومتی، مشخصات کامل اعزامی سهمیه‌ای مانند خانواده شهدا، مشخصات کامل اعزامی نیروهای ناجا، مشخصات کامل اعزامی نیروهای بسیج، مشخصات کامل اعزامی روحانیون و سورس‌کد اپلیکیشن‌ها و سرویس‌های سازمان نیز می‌شود.

گروه هکری در پیام خود که همراه با نمونه‌ای از اطلاعات سازمان حج و زیارت بر روی کانال تلگرامی آی‌آر لیکز قرار گرفته است خطاب به مسئولان سازمان حج و زیارت، ۲۴ ساعت مهلت داده که وارد مذاکره با آنها شده‌اند.

https://pvst.ir/i23

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو