skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

بیشتر قابلیت‌های پولی ChatGPT برای نسخه رایگان فعال شد

۱۱ خرداد ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

اوپن‌ای‌آی همانطور که در مراسم بهاره خود هنگام معرفی GPT-4o اعلام کرده بود حالا بسیاری از قابلیت‌های پولی ChatGPT را برای کاربران نسخه رایگان فعال کرده است. با این حال مشترکان رایگان به نسبت خریداران اشتراک ۲۰ دلاری با محدودیت‌های بیشتری در میزان استفاده از این قابلیت‌ها روبرو هستند.

به گزارش پیوست، کاربران رایگان حالا می‌توانند از قابلیت‌هایی مثل مرور، دید، تحلیل داده، بارگذاری فایل و GPTها یا چت‌بات‌های شخصی‌سازی شده استفاده کنند. این سطح دسترسی رایگان حالا از طریق اپلیکیشن اندروید، iOS، macOS و نسخه وب این چت‌بات قابل دسترسی است.

کدام قابلیت‌های ChatGPT رایگان شدند؟

کاربران رایگان که پیش از این تنها به مدل زبانی GPT-3.5 برای مکالمه دسترسی داشته و از قدرتمندترین مدل زبانی یا GPT-4 محروم بودند از این می‌توانند از مدل زبانی GPT-4o که به گفته اوپن‌ای‌آی قوی‌ترین، سریع‌ترین و دقیق‌ترین مدل زبانی این شرکت است استفاده کنند. همچنین امکانات مختلف دیگری که پیشتر محدود به کاربران پولی بود برای کاربران رایگان فعال شده که در ادامه به آنها می‌پردازیم:

حافظه

قابلیت حافظه که اوپن‌ای‌آی پیش از مراسم بهاره خبر آن را منتشر کرده بود به چت‌بات اجازه می‌دهد جزئیاتی را از مکالمه‌ها به خاطر بسپارد و کاربر هم هنگام مکالمه می‌تواند از چت‌بات بخواهد جزئیاتی را به یاد آورد. ChatGPT با استفاده از این قابلیت می‌تواند اطلاعات دقیق را به خاطر بسپرد و با گذشت زمان دقت خود و بازدهی خود را افزایش دهد.

GPTهای شخصی‌سازی شده

اوپن‌ای‌آی چند ماه پس از راه‌اندازی فروشگاهی برای GTPها یا چت‌بات‌های شخصی‌سازی شده، حالا امکان دسترسی به این فروشگاه و استفاده از روبات‌ها را برای کاربران فراهم کرده است. GPT‌ها به صورت تخصصی برای وظایف خاصی مثل کدنویسی، نویسندگی و غیره طراحی شده‌اند.

درک بصری

قابلیتی به نام Vision که پیش از این امکان درک بصری از تصاویر و مکالمه بر مبنای آنها را برای کاربران پولی فراهم می‌کرد حالا برای کاربران رایگان نیز فعال شده و شما می‌توانید با ارائه تصویری به بحث خود عمق آن را افزایش دهید. برای مثال شما می‌توانید تصویری از یک مساله ریاضی را در اختیار چت‌بات گذاشته و از آن بخواهید تا مساله را برایتان حل کند.

بارگذاری فایل

این بخش به کاربران اجازه می‌دهد تا مستندات مختلف را بارگذاری و از آن در مکالمه با چت‌بات استفاده کنند. این قابلیت از فایل‌های PDF، مستندات ورد، ارائه‌ها و اسپردشیت و دیگر انواع مستندات پشتیبانی می‌کند.

تحلیل داده

کاربران رایگان حالا می‌توانند داده‌های خام را به صورت فایل‌های CSV و JSON بارگذاری کرده و خواستار تحلیل داده‌ها شوند. برای می‌توانید از چت‌بات بخواهید نمودار یا جدولی براساس داده‌های ارائه شده ترسیم کند.

با این اوصاف فایده اشتراک ۲۰ دلاری چیست؟

با تغییرات اخیر در رویکرد اوپن‌ای‌آی، کاربران رایگان بیشتر امکانات یک مشترک پولی را در اختیار دارند اما همچنان برای کارهایی مثل ساخت GPT یا چت‌بات‌های اختصاص، ساخت تصویر با استفاده از DALL-E و دسترسی به اپلیکیشن دسکتاپ و مک باید اشتراک ۲۰ دلاری این شرکت را خریداری کنید.

همچنین به گفته اوپن‌ای‌آی کاربران پولی زودتر از دیگران به قابلیت‌های صوتی و دیداری جدید در نسل بعدی دسترسی پیدا می‌کنند و محدودیت پیام‌های ارسالی به GPT-4o برای این دسته از کاربران پنج برابر مشترکان رایگان است.

 

https://pvst.ir/i1y

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو