skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

میزان مجوزهای صادره از درگاه ملی مجوزها، رکورد زد

۷ خرداد ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

درگاه ملی مجوزها که پیش‌تر به عنوان تنها مرجع الکترونیکی شدن مجوزها اعلام شده بود، به تازگی رکورد صدور سه میلیون مجوز الکترونیکی را ثبت کرده است.

به گزارش پیوست؛ سید امیر سیاح رئیس مرکز بهبود محیط کسب و کار در توییتر خود از شکسته شدن رکورد صدور سه میلیون مجوز الکترونیکی خبرداد و با انتشار عکسی از درگاه ملی مجوزها نوشت: تعداد مجوزهای الکترونیک «شناسه یکتا» صادره از درگاه ملی مجوزها امروز از ۳میلیون گذشت.

امیر سیاح پیش از این در گفتگو با باشگاه خبرنگاران اعلام کرده بود طبق قانون تسهیل صدور مجوزهای تمام کسب‌وکارها دو سال پس از لازم‌الاجرا شدن این قانون باید همه مجوزهای کاغذی به مجوزهای الکترونیکی تبدیل شوند؛ در غیر این‌صورت، از نظر قانونی فاقد اعتبار خواهند بود.

او گفته است: در راستای پیاده‌سازی و تکمیل طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار، مجوزهای کاغذی حذف و مجوزهای جدید فقط به صورت یک فایل الکترونیکی یا «شناسه یکتا» صادر می‌شود. شناسه کالا یک کد منحصر به فرد است که با توجه به دستورالعمل سازمان امور مالیاتی، باید در همه صورت‌حساب‌های الکترونیکی وجود داشته باشد. این شناسه در واقع به یک دسته از کالا و خدمات تعلق می‌گیرد.در واقع ۲۸۴۰ نوع پروانه کسب در کشور وجود دارد که ۹۲ درصد آنها ثبت محور هستند، یعنی ۳ روزه صادر می‌شوند. باقی پروانه‌ها (۲۳۴ مورد) تایید محور هستند؛ یعنی در فرایند صدور آنها اداره اماکن ابتدا باید محل کسب را تایید کند. پروانه‌های ثبت محور، طی ۷ روز صادر می‌شوند. کد یکتا به حساب بانکی افرادی که فعالیت اقتصادی دارند متصل می‌شود. پیش‌تر افراد باید از مجوز فیزیکی استفاده می‌کردند یا استعلامی از نهادهای زیربط انجام می‌گرفتند تا اعتبار پروانه کسب بررسی می‌شد، اما با الکترونیکی شدن و ایجاد کد یکتا دیگر نیازی به موارد یاد شده نیست.

https://pvst.ir/hzn

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو