skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

نانوایی‌های متقاضی فروش اینترنتی نان باید به سیستم نوبت‌دهی مجهز باشند دستورالعمل فروش اینترنتی نان ابلاغ شد

۷ خرداد ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۸ خرداد ۱۴۰۳

دستورالعمل فروش اینترنتی نان ابلاغ شد و طبق این دستورالعمل فقط نانوایی‌هایی می‌توانند برای عرضه نان خود با سکوها و پلتفرم‌ها همکاری کنند که به سیستم نوبت‌دهی مجهز و به سامانه هوشمندسازی یارانه آرد و نان متصل باشند.

به گزارش پیوست، طبق دستورالعمل ابلاغ‌شده از سوی اتاق اصناف سکوها موظف‌اند سرویس تبادل داده‌های مربوط به نوبت‌دهی و اعلام نوبت را با سامانه هوشمندسازی یارانه آرد و نان برقرار کنند.

همچنین سکوها موظف‌اند شماره پایانه نانوا، نرخ نان، نوع نان، وزن چانه یا نان و نرخ و حجم انواع کالا و خدمات جانبی و اطلاعات کامل صورت‌حساب الکترونیکی و اطلاعات مرتبط با حمل، تحویل کالا و بازخورد مشتریان در مورد تجربه خریدشان از نانوایی‌های ثبت‌شده روی پلتفرم خود را فراهم کنند.

طبق پیش‌بینی‌های صورت‌گرفته، قیمت و وزن نان عرضه‌شده از سوی نانوایی‌ها در این دستورالعمل به دو روش صورت می‌گیرد؛ یا مطابق نرخ نامه مصوب است که طبق آنچه دولت سالانه عرضه می‌کند نان نرخ گذاری می‌شود. در این صورت حجم آرد استفاده‌شده در کلیه سفارش‌ها روی سکوها از نانوایی‌های یارانه‌ای، به وسیله سامانه هوشمندسازی یارانه آرد و نان محاسبه و در دوره خرید بعد با نرخ یارانه‌ای به نانوا اختصاص می‌یابد.

در این حالت متناسب با حجم فروش نان نانوایی‌های یارانه‌ای روی سکو کمک‌هزینه نانوا مشابه فروش حضوری پرداخت می‌شود.

صورت دیگر نان رقابتی است، در این حالت نانوایی‌های لیست‌شده روی سکوها مجازند نرخ اقلام نان، خمیر و آرد را در بازه قیمتی مقررشده به صورت رقابتی تعیین کنند. حداکثر قیمت فروش هر کیلوگرم نان یا خمیر عرضه‌شده از سوی نانوایی‌های یارانه‌ای در این حالت روی سکوها دو برابر قیمت تضمینی هر کیلوگر گندم و هزینه تبعی آن تعیین می‌شود.

دولت امسال قیمت تضمینی گندم را کیلویی ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرده است.

در این حالت حداقل قیمت فروش هر کیلوگرم آرد خبازی ۱۵۰ درصد قیمت تضمینی هر کیلوگرم گندم و هزینه تبعی آن تعیین می‌شود.

بنابراین، حجم آرد استفاده‌شده در کلیه سفارش‌های غیرحضوری از نانوایی‌ها، به وسیله سامانه هوشمندسازی یارانه آرد و نان محاسبه می‌شود. کلیه نانوایانی که به فروش روی سکوها اقدام می‌کنند مکلف‌اند مابه‌التفاوت هزینه تمام‌شده آرد مورد استفاده در فروش غیرحضوری و آرد یارانه‌ای را در دور بعدی خرید آرد از سمانه سیما به حساب شرکت بازرگانی دولتی پرداخت کنند.

سامانه سیما سال ۱۴۰۱ به منظور فروش آرد به صورت اینترنتی راه‌اندازی شد و نانواها از طریق این سامانه می‌توانند آرد مورد نیاز خود را خریداری کنند.

هرگونه شکایت در خصوص فعالیت سکوها برای عرضه و فروش نان به صورت اینترنتی نیز باید از طریق سمانه نماد اعتماد الکترونیکی یا اینماد ثبت شود.

این دستورالعمل سه‌ماهه به صورت آزمایشی اجرا می‌شود و پس از آن به طور قطعی لازم‌الاجرا خواهد بود.

متن کامل دستورالعمل فروش اینترنتی نان
https://pvst.ir/hzd

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو