skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مرکز پژوهش‌های مجلس: اعتبار ۵۰۰ میلیارد تومانی تولید موبایل داخلی بین وزارت‌های صمت و ارتباطات تقسیم شود

۵ خرداد ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

مرکز پژوهش‌های مجلس با بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۳ پیشنهاد داده است، تخصیص اعتبار ۳۰۰ میلیارد تومانی به عنوان سهم وزارت صمت و ۲۰۰ میلیارد تومانی به عنوان سهم وزارت ارتباطات برای حمایت از تولید موبایل داخلی در نظر گرفته شود.

به گزارش پیوست، دفتر مطالعات انرژی، صنعت و معدن مرکز پژوهش‌های مجلس در بررسی بخش دوم لایحه بودجه ۱۴۰۳ کل کشور در حوزه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به بررسی موضوع «حمایت از تولید گوشی‌های هوشمند داخلی» پرداخت.

از آنجا که حمایت از تولید گوشی تلفن‌همراه هوشمند داخلی بر عهده وزارت صمت و ایجاد سیستم عامل داخلی برای تلفن‌همراه بر عهده وزارت ارتباطات است، تخصیص اعتبار بین این دو وزارتخانه تقسیم شود.

در بخشی از این گزارش پیشنهاد شده است که عنوان ردیف ۴۳ از شماره طبقه‌بندی ۵۳۰۰۰۰ در جدول ۹ لایحه (صفحه ۷۸) اصلاح شود. پیشنهاد این است که برای حمایت از تولید گوشی‌های هوشمند داخلی ۳۰۰۰ میلیارد ریال سهم وزارت صمت و ۲۰۰۰ میلیارد ریال سهم وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات باشد.

مرکز پژوهش‌های مجلس در دلایل توجیهی این پیشنهاد آورده است که در این ردیف مرجع و متولی هزینه کرد اعتبارات این ردیف مشخص نشده است.

همچنین در این گزارش ذکر شده است که طبق بند ۱۹ از ماده پنج سند طرح کلان و معماری شبکه ملی اطلاعات (مصوب شورای عالی فضای مجازی سال ۱۴۰۱)، حمایت از تولید گوشی تلفن‌های همراه هوشمند داخلی بر عهده وزارت صمت است؛ اما طبق بند ۱۷ ایجاد سیستم عامل داخلی برای تلفن همراه بر عهده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است، بنابراین برای تحقق وظایف دو وزارتخانه مذکور در زمینه حمایت از تولید گوشی تلفن های همراه هوشمند داخلی، پیشنهاد می شود اعتبارات این ردیف بین وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت و ارتباطات و فناوری اطلاعات تقسیم شود.

https://pvst.ir/hyz

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو