skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

ایلان ماسک برای راه‌اندازی استارلینک به اندونزی رفت؛ افزایش نفوذ در جنوب شرق آسیا

۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

ایلان ماسک، مالک اسپیس‌اکس، پیش از آغاز به کار خدمات اینترنت ماهواره‌ای استارلینک به اندونزی سفر کرده است. دولت اندونزی امیدوار است که عرضه اینترنت ماهواره‌ای اسپیس‌اکس به افزایش نفوذ اینترنت و دسترسی به خدمات درمانی کمک کند. اندونزی سومین کشور بزرگ جنوب شرق آسیا است که امکان عرضه خدمات استارلینک را برای افزایش نرخ نفوذ اینترنت در کشور خود فراهم کرده است.

به گزارش پیوست به نقل از رویترز، مقامات اندونزی با استقبال از ماسک اعلام کرده‌اند که در رابطه با چند همکاری مهم از جمله عرضه استارلینک با او مذاکره می‌کنند.

افزایش دسترسی به اینترنت در بزرگترین اقتصاد جنوب شرق آسیا و منزلگاه بیش از ۲۷۰ میلیون نفر در سه ناحیه زمانی، برای مردم مناطق دور افتاده این کشور امکان استفاده از اینترنت پرسرعت شهری را فراهم می‌کند.

ماسک، میلیارد آمریکایی-آفریقایی و رئیس اسپیس‌اکس و تسلا، در یک مرکز درمان عمومی با حضور جوکو ویدودو، رئیس جمهوری اندونزی، آغاز رسمی فعالیت استارلینک در این کشور را کلید می‌زند.

بخش اینترنت ماهواره‌ای اسپیس‌اکس پیش از این جواز فعالیت خود در این کشور را دریافت کرده بود.

وزیر ارتباطات اندونزی هفته گذشته‌ طی مصاحبه‌ای در این باره گفت، استارلینک جواز فعالیت به عنوان یک ارائه دهنده اینترنت مجزا برای کاربران را دریافت کرده و اجازه ارائه شبکه‌ها را دارد.

اندونزی سومین کشور در منطقه جنوب شرق آسیا است که امکان فعالیت استارلینک را فراهم کرده است. مالزی سال گذشته جواز فعالیت استارلینک و ارائه خدمات این شرکت را صادر کرد و فیلیپین نیز در سال ۲۰۲۲ قراردادی را با اسپیس‌اکس به امضا رساند.

خدمات اینترنتی استارلینک در مناطق مختلف استفاده می‌شوند و استفاده از این خدمات به ویژه برای اوکراین در شرایط جنگی از اهمیت بالایی برخوردار است.

اوکراین همچنین در ماه فوریه از اسپیس‌اکس خواست تا از دسترسی روسیه به ترمینال‌های ارتباطی خود جلوگیری کند.

 

https://pvst.ir/hxz

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو