skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مدیرعامل داتا: برای اجرای سیاست‌های حاکمیت داده در سازمان‌ها ماموریت داریم

۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

مدیرعامل داتا، پیاده‌سازی سیاست‌های حاکمیت داده در سازمان‌های بزرگ را یکی از اصلی‌ترین ماموریت‌های این شرکت عنوان کرد و از آغاز همکاری با بانک‌ها و مؤسسات مالی برای هدایت آن‌ها در مسیر بانکداری هوشمند خبر داد.

به گزارش روابط عمومی داتا، علی گل‌زاده، مدیرعامل شرکت داده و اعتبارسنجی تجارت ایرانیان (داتا)، پیاده‌سازی سیاست‌های حاکمیت داده را ضرورت خلق ارزش از داده‌ها در سازمان‌های بزرگ عنوان کرد و گفت: پراکندگی داده‌ها، فراهم نبودن زیرساخت مناسب برای ذخیره و مدیریت داده‌ها و همچنین حساسیت‌هایی که برخی از داده‌ها دارند، این ضرورت را ایجاد می‌کند که پیش از هر اقدامی سیاست‌گذاری مناسب و دقیقی برای این فرآیند‌ها ایجاد شود و زمینه برای استخراج دانش از داده‌ها و استفاده از آن در تحلیل‌های کسب‌وکاری فراهم شود.

او هدف از اجرای اصول حاکمیت داده در سازمان‌ها را کمک به رهبران سازمان‌ها برای مدیریت بهینه دارایی‌های داده‌ای و دستیابی به بینشی عمیق درباره وضعیت کسب‌وکارشان دانست و افزود: با اجرای اصول حاکمیت داده می‌توان ادعا کرد که موانع استخراج دانش از داده‌ها مرتفع می‌شود و آن کسب‌وکار در مسیر تبدیل شدن به یک سازمان داده‌محور قرار می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت داتا که در حوزه‌هایی چون داده‌کاوی، امنیت داده، مدیریت داده، زیرساخت داده و هوش مصنوعی فعالیت می‌کند، صنایع بزرگ کشور مانند صنعت بانکی و مالی، صنعت پتروشیمی و … را از اصلی‌ترین مخاطبان این سیاست دانست. او در تشریح جزییات همکاری اخیر این شرکت با بانک تجارت اظهار کرد: از سال گذشته پروژه‌ای را برای اجرای اصول حاکمیت داده در بانک تجارت آغاز کرده‌ایم و انتظار می‌رود با تکمیل این پروژه، بخش زیادی از نیازمندی‌های این مجموعه برای هوشمندی و داده‌محور شدن برآورده شود.

علی گل‌زاده با بیان اینکه اکنون در دنیا از داده به عنوان یکی از ارزشمندترین دارایی‌های یک سازمان یاد می‌شود، تصریح کرد: تا امروز بحث اجرای اصول حاکمیت داده در میان بانک‌های ایرانی یا شرکت‌های بزرگ فعال در صنایع مادر کشور چندان جدی نبوده است و صرفاً موارد انگشت‌شماری از شرکت‌های بزرگ کشور به این بحث ورود کرده‌اند. او بانک تجارت را از پیشگامان توجه به بحث مدیریت داده دانست و ادامه داد: پیش‌بینی ما آن است که اجرای این پروژه برای بانک تجارت ظرف مدت دو سال به اتمام برسد و با نتایجی که تا اینجا حاصل شده، امیدواریم بتوانیم آن را به عنوان یک الگوی موفق، در سازمان‌های بزرگ دیگر تکرار کنیم.

او با بیان اینکه پیاده‌سازی اصول حاکمیت داده، تنها یکی از مجموعه خدماتی است که این شرکت برای سازمان‌ها انجام می‌دهد گفت: توسعه سامانه‌های داده محور مانند مدیریت ریسک، شناسایی مشتریان بالقوه، چرخه عمر مشتری، اعتبار سنجی و … از دیگر خدمات قابل ارائه به بانک‌ها و مؤسسات مالی هستند.

https://pvst.ir/hxu

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو