skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مدیرعامل تاپین: باید یک اکوسیستم لجستیکی در کشور ایجاد شود

۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

مدیرعامل تاپین مهرداد ملک‌محمدی معتقد است برای توسعه صنعت لجستیک در ایران باید یک اکوسیستم لجستیکی در کشور ایجاد شود.

به گزارش روابط عمومی تاپین، در آیین رونمایی از کتاب نوآوری در صنعت لجستیک ایران، مهرداد ملک محمدی مدیرعامل تاپین گفت: تاپین تاپین توانسته در سال‌های اخیر به‌طور کامل وظیفه ارسال مرسوله‌های نمایشگاه مجازی کتاب را به عهده بگیرد و هزاران کالا را در ظرف مدت زمانی کوتاه به دست مشتریان خود برساند. او معتقد است این اتفاق بزرگ بدون زیرساخت‌های درست در تاپین ناشدنی بود.

مدیرعامل تاپین در ادامه صحبت‌های خود به اهمیت لجستیک در بازار تجارت الکترونیک آنلاین ایران و جهان اشاره کرد و گفت: «امروزه تعداد فروشگاه های آنلاین بسیار بیشتر از گذشته شده و روز به روز به تعداد آن‌ها افزوده می‌شود. با این حساب، نیاز کسب و کارهای آنلاین و فعال در این حوزه به سمتی رفته که باید مرسولات را به خریداران با روش‌هایی نوین برساند تا به انتخاب اول و آخر آنها تبدیل شود. در گذشته مهم این بود که بسته فقط به هر طریقی دل یک زمانی به دست مشتری برسد اما الان مزیت رقابتی اینست که بسته در چه ساعت و روزی و همچنین در زودترین زمان ممکن برسد. لاکرهای هوشمند و سیستم های پودو و غیره نیز وارد کار شده است و همه این ها نشان می‌دهد که نوآوری در لجستیک واقعا ضروری است‌ و تبدیل به برگ برنده اصلی کسب‌وکارهای آنلاین شده است. ما نیز در این زمینه فعالیت ویژه‌ای داریم و بازوی لجستیک این مجموعه‌ها هستیم.»

ملک محمدی باور دارد در چند سال اخیر نیاز به ایجاد یک اکوسیستم لجستیکی در کشور بیشتر از همیشه حس می‌شود: «باید از هوش مصنوعی، تجهیزات و زیرساخت‌های های تکنولوژی و غیره استفاده شود و نیاز به این اکوسیستم واقعاً حس می‌شود. نکته مهم این است که این اکوسیستم نوآورانه به تنهایی نمی‌تواند توسط جایی مثل شرکت ملی پست پیاده سازی شود و باید همه شرکت های فعال و بازیگر اصلی این حوزه در شکل‌گیری آن نقش داشته باشند.»

او تاکید کرد کمتر از پنج درصد صنعت لجستیک کشور از ادبیات نوآورانه استفاده می‌کنند و ابزار امیدواری کرد این آمار و ارقام در سال‌های آینده بیشتر شود: « روزانه یک میلیون بسته در کشور جابجا می‌شود که کمتر از پنجاه هزار مورد از آن‌ها در مجموعه‌های نوآورانه رخ می‌دهد و نیاز به رشد این موضوع داریم تا به رشد اقتصاد دیجیتال کشور هم منجر شود.»

https://pvst.ir/hxn

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو