skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

وزیر ارتباطات: شبکه ملی اطلاعات به معنای قطع شدن اینترنت نیست

۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

وزیر ارتباطات: فروش فیلترشکن جرم‌انگاری می‌شود

وزیر ارتباطات از افزایش سرعت اینترنت در صورت گسترش شبکه ملی اطلاعات خبر داد.

به گزارش پیوست، عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان درباره شبکه ملی اطلاعات گفت: بارها عرض کرده‌ام که شبکه ملی اطلاعات یک شبکه پر سرعت، باکیفیت و امن در گستره جغرافیایی جمهوری اسلامی ایران است که در نهایت منجر به افزایش سرعت اینترنت هم خواهد بود.

وزیر ارتباطات حواشی پیرامون این طرح را برای این تخریب آن دانست و اضافه کرد: یک عده دنبال حاشیه‌سازی هستند. من در مجلس هم عرض کردم برای رای اعتماد دو غول از شبکه ملی اطلاعات درسته کرده‌اند؛ یکی برای مسئولین و یکی برای مردم. به هیچ وجه شبکه ملی اطلاعات به معنای قطعی اینترنت نیست و هر چقدر شبکه ملی اطلاعات مستقر شود، کیفیت زیرساخت ارتباطی کشور توسعه پیدا کند، سرعت اینترنت هم افزایش پیدا خواهد کرد و این هدف وزارت ارتباطات است.

زارع‌پور در ادامه از فعال بودن شبکه ملی اطلاعات و عدم دسترسی به داده‌های مردم در این شبکه گفت: همین الان هم ما شبکه ملی اطلاعات داریم. سرورهای خدمات بانکی، خرید و فروش و همه اینها در شبکه داخل کشور می‌چرخد و بیرون از کشور نمی‌رود. همه چیز قانون و قائده دارد و هیچکس حق ندارد طبق فتوای رهبری و قانون اساسی کشور به اطلاعات مردم دسترسی پیدا کند. ما اخیرا یک لایحه برای حفاظت از داده‌های شخصی در کمیسیون حقوقی و قضایی دولت تصویب کردیم که انشالله به صحن دولت می‌آید و به مجلس هم خواهد رفت.

https://pvst.ir/hxa

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو