skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

وزیر ارتباطات: نیم درصد بودجه دستگاه‌ها باید صرف امنیت زیرساخت‌ها شود

۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

زارع پور

وزیر ارتباطات از تصویب آیین‌نامه اجرایی بند الف تبصره ۱۱ قانون بودجه ۱۴۰۳ در هیات دولت خبر داد که بر اساس آن تمام دستگاه‌های اجرایی باید نیم درصد بودجه خود را صرف امنیت زیرساخت‌ها کنند.

به گزارش پیوست، عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه هیات دولت از تصویب آیین‌نامه اجرایی بند الف تبصره ۱۱ قانون بودجه ۱۴۰۳ در هیات دولت خبر داد. طبق این بند تمام دستگاه‌های اجرایی که از بودجه عمومی استفاده می‌کنند موظف هستند حداقل نیم درصد از اعتبارات خود را به ارتقای سطح امنیت شبکه، زیرساخت‌ها و سامانه‌های خود اختصاص دهند.
وزیر ارتباطات در ادامه از ایجاد سامانه‌ای برای اطلاع از وضعیت کیفیت اینترنت اپراتورها خبر داد و گفت این سامانه هر دو هفته یکبار برای اطلاع‌رسانی وضعیت اینترنت به مردم به‌روزرسانی می‌شود تا اپراتورها تعهدات خود در قبال افزایش کیفیت اینترنت و پوشش نسل ۴ و ۵ را اجرا کنند.
به گفته زارع‌پور روز گذشته ۱۲۰۰ سایت جدید نسل پنجم افتتاح شد تا تعداد سایت‌های 5G کشور به ۱۸۰۰ عدد برسد. طبق تعهد اپراتورها به وزارت ارتباطات تا پایان امسال باید پوشش نسل پنجم به ۱۰ درصد برسد.

وزیر ارتباطات در ادامه از افزایش ۹۰ درصدی ظرفیت شبکه ارتباطی مادر کشور خبر داد و گفت: تمام پروژه‌هایی که دیروز افتتاح شد به صورت مستقیم در افزایش کیفیت ارتباطات کشور نقش دارند. ما در حال توسعه لایه‌های مختلف شبکه که یک لایه آن دسترسی در ارتباط با اپراتورها و لایه بعدی آن شبکه ارتباطی مادر کشور است، هستیم. از ابتدای دولت تا کنون تقریبا ۹۰ درصد به ظرفیت شبکه ارتباطی مادر کشور افزوده شده است.

زارع‌پور در این باره افزود: این موضوع باعث می‌شود هر چقدر در لایه‌های دسترسی که در اختیار اپراتورهای ثابت و همراه است افزایش تقاضا داشته باشیم، در لایه‌های بعد از آن امکان مدیریت این تقاضا وجود داشته باشد و افت کیفیت نداشته باشیم. همه پروژه‌های دیروز در راستای افزایش پوشش و کیفیت دسترسی به اینترنت به اینترنت بود که انشاالله به مرور مردم این تفاوت‌ها را احساس می‌کنند.

https://pvst.ir/hx7

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو