skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

افتتاح پروژه‌های ارتباطی همراه اول؛ تعداد سایت‌های 5G ایران از ۱۸۰۰ عبور کند

۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

سایت نسل پنجم همراه اول در کتابخانه ملی ایران با دستور رئیس جمهوری افتتاح شد تا تعداد سایت‌های 5G کشور از ۱۸۰۰ عبور کند.

به گزارش روابط عمومی همراه اول، امروز  (۲۵ اردیبهشت) و در آستانه روز جهانی ارتباطات، پروژه‌های بزرگ ارتباطی همراه اول در کشور که شامل راه‌اندازی سایت 5G و سایت‌های اینترنت پرسرعت روستایی می‌شود با دستور رئیس جمهوری افتتاح و «قرارداد خرید تجهیزات بومی» اپراتور اول تلفن همراه کشور با سازمان جهاد دانشگاهی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی منعقد شد.

همراه اول با بهره‌برداری از دومین سایت 5G خود در اراضی عباس آباد (کتابخانه ملی)، تعداد سایت‌های نسل پنجم خود در کشور را به ۹۵۰ سایت رساند.

اپراتور اول تلفن همراه به درخواست عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و در حضور رئیس جمهور، تست سرعت 5G انجام داد و کاربری به شکل ویدیو کنفرانس در پای سایت 5G همراه اول در کتابخانه ملی ایران موفق به دستیابی به سرعت ۱۰۱۳ مگابیت بر ثانیه دانلود شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این مراسم با ارائه گزارشی اجمالی از وضعیت توسعه شبکه‌های ثابت و سیار طی یک سال اخیر گفت: از سال گذشته تاکنون توانستیم ۱۲۰۰ سایت 5G به شبکه اضافه کنیم که با احتساب ۶۰۰ سایت قبلی، مجموعا به ۱۸۰۰ سایت نسل پنجمی رسیدیم؛ امروز به شکل نمادین سایت 5G همراه اول افتتاح می‌شود و توسعه این فناوری در دستور کار وزارت قرار گرفته است.

همچنین در جریان آیین امضای قرارداد خرید تجهیزات بومی اولویت‌دار شبکه ملی اطلاعات و توسعه صادرات، همراه اول قرارداد «خرید ۱۰۰۰ عدد آنتن هیبرید ۳۲ پورت ‌تولید داخل» را با سازمان جهاد دانشگاهی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی امضا کرد.

افتتاح سایت‌های روستایی همراه اول در «دربیدو» استان فارس و «ابراهیم آباد» استان زنجان از دیگر پروژه‌های ارتباطی افتتاح شده بود که در راستای تعهد به اجرای پروژه های توسعه روستایی USO و اتصال روستاهای بالای 20 خانوار، انجام شد.

با افتتاح سایت‌های روستایی استان‌های فارس و زنجان، مجموع سایت‌های روستایی همراه اول از ابتدای اجرای پروژه USO، در سراسر کشور به ۵۵۳۵ سایت در ۱۰۲۷۶ روستا رسید.

میزان پوشش همراه اول با افتتاح پروژه‌های امروز، در استان فارس به ۱۴۲۴ روستا با ۶۳۶ سایت جدید و ارتقای تکنولوژی در طرح USO رسید.

در زنجان هم پوشش اپراتور اول تلفن همراه کشور با ۱۹۴ سایت جدید و ارتقای تکنولوژی، به ۲۵۶ روستای بالای ۲۰ خانوار در پروژه USO رسید.

https://pvst.ir/hwz

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو