skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

سهم افیلیت مارکتینگ در ایران بیشتر خواهد شد

۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

 احمدعلی فرهودی مدیرعامل آژانس تبلیغات دیما معتقد است با اینکه زمان زیادی باقی‌ است تا اتفاق مهمی در حوزه افیلیت رخ دهد اما این حوزه در دنیا سهم خودش را گرفته و در ایران هم خواهد گرفت.

به گزارش روابط عمومی تپسل احمدعلی فرهودی مدیرعامل آژانس تبلیغات دیما در همایش ادزآپ درباره سهم دیجیتال در بازار تبلیغات گفت: «تبلیغات دیجیتالی نتوانسته است در این ۱۰ سال سهم بازار بزرگی را بگیرد و  سهم تبلیغات دیجیتالی در تمام این سال‌ها ۱۰ تا ۱۵ درصد از بازار تبلیغات بوده است. صنایع B2B به صورت تدریجی و با ثبات بیشتری پیش می‌رود اما واقعیت این است که تبلیغ دیجیتالی نتوانسته سهم خود را از بازار بگیرد و از سال ۸۹ که حدود ۱۰ درصد بوده و الان خیلی تغییر نکرده؛ هر چند ما به سال ۱۴۰۳ امیدوار هستیم.»

در ادامه پنل محمد حسین‌پور مدیرعامل مگنت با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر به صنعت تبلیغات ظلم شده است، گفت: «این موضوع دلایل متفاوتی دارد. از طرفی رسانه‌ها به دلایل مختلفی رشد نکرده‌اند و ما خیلی دیر وارد تولید محتواهای ویدیویی شده‌ایم. البته ما در این بازار با چالش نگاه مشتری به بحث تبلیغات هم‌‌مواجه هستیم. از طرفی محدودیت فضایی در بازار وجود داشته است فعالیت ما وابسته به تکنولوژی  بوده و در ابزارها محدودیت‌‌های بسیاری داریم.»

حمیدرضا محمودی، مدیرعامل فست کلیک در ادامه این پنل به مسئله چالش‌های صنعت تبلیغات با رگولاتور پرداخت و گفت: «یکی از دغدغه‌های کسب‌و کارها و برندها این است که در فضایی که مشتریانشان هستند، فعالیت کنند. باید این موضوع را بپذیریم که بسیاری از مشتریان در پلتفرم‌های فیلتر شده فعالیت می‌کنند و این موضوع ضرر زیادی به کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ وارد کرده است.»

بهرنگ تنکابنی، مدیر موفقیت مشتری تپسل نیز با اشاره به اثربخشی در حوزه تبلیغات دیجیتالی، گفت: «مشکل اصلی که باعث شده صنعت سهم خود را نگیرد، یکی عدم درک صاحبان مارکت از نقش تبلیغات دیجیتالی است. اثربخشی مشخص نیست. استارت‌اپ حوزه دیجیتالی می‌داند چطور اثربخشی را بسنجد؛ اما سهم بزرگ بازار تبلیغات دست بخشی است که ربطی به صنعت تبلیغات دیجیتالی ندارند. از سوی دیگر بسترهای درستی شکل نگرفته مثلا صنایع بزرگ که بودجه هم دارند از تبلیغات سنتی همچون بیلبورد استفاده می‌کنند.»

ناچار به افزایش تعرفه اما با درک شرایط

تنکابنی همچنین در رابطه با افزایش تعرفه تبلیغات در سال جدید گفت: «بدیهی است که ما هم مانند هر کسب‌وکار دیگری با توجه به شرایط موجود ناچار به افزایش قیمت هستیم ولی تپسل نمی خواهد این افزایش را هیجانی و ناگهانی به بازار بدهد چون ما می‌دانیم که کسب وکارها در نتیجه چنین رفتارهایی آسیب‌ خواهند دید. پس هدف ما این است که این اقدام را گام به گام انجام دهیم تا کسب‌وکار این فرصت را داشته باشد تا خودش را با شرایط جدید و قیمت‌های جدید تطبیق بدهد.»

فرهودی، مدیرعامل آژانس دیما هم در رابطه با چالش رسانه باکیفیت گفت: «نبود رسانه با کیفیت همیشه در بازار تبلیغات دیجیتالی ایران مسئله‌ای جدی بوده است. وقتی رسانه‌های جدید فعالیت خود را شروع می‌کنند، کسب درآمد از محل تبلیغات اولین چیزی است که به ذهن آنها می‌رسد. این درحالی است که فروش تبلیغات کاری است که نیاز به تمرکز دارد.»

محمودی هم در این باره افزود: «امروز بازی رسانه نسبت به ۲۰ سال پیش تغییر پیدا کرده است. امروز جنگ رقابتی سر رسانه‌های باکیفیت بین آژانس‌ها شکل گرفته است و از سوی دیگر  رسانه هم دنبال این است که درآمدش را به حداکثر برساند. در نتیجه اگر آژانس تبلیغاتی نتواند درآمد رسانه را بدهد، خود رسانه یک آژانس تبلیغاتی تاسیس می‌کند.»

مدیرعامل آژانس دیما در ادامه درباره آینده صنعت تبلیغات گفت: «چند اتفاق مهم در حال رخ دادن است. در حال حاضر چالش‌های بسیاری وجود دارد. هزینه تبلیغات محیطی به شدت بالا رفته به جز فیلترینگ، سخت‌گیری‌های دیگری هم وجود دارد که این اتفاقات به‌شدت روی بازار تبلیغات اثر گذاشته است.»

او با اشاره به اینکه یکی از فرصت‌هایی که وجود دارد، ریتیل مدیاست و افیلیت مارکتینگ است، گفت: «البته هنوز زمان زیادی باقی‌ است تا  اتفاق مهمی در حوزه افیلیت رخ دهد. این حوزه در دنیا سهم خودش را گرفته و در ایران هم خواهد گرفت.»

در ادامه این پنل حسین‌پور مدیرعامل مگنت درباره اینده بازار تبلیغات گفت: «همیشه سعی ما این است که اینده را ببینیم. در حال حاضر صنعت ویدیو با افزایش بازدید مخاطب در حال رشد است. رسانه‌های جدیدی هم وارد خواهند شد تا تبلیغات را هوشمندانه و به مخاطب هدف نشان دهند. به طور کلی آژانس‌های تبلیغات دیجیتالی نقش بزرگی در رشد کسب‌وکارها خواهند داشت.»

محمودی مدیرعامل فست کلیک نیز در رابطه با تاثیر تکنولوژی اشاره کرد: «به زودی شاهد حضور هوش مصنوعی در پلتفرم‌های دیجیتالی خواهیم بود و قطعا به سمتی حرکت می‌کنیم تا کسانی که از پلتفرم‌ها استفاده می‌کنند، نتیجه بهتری بگیرند و قطعا سال آینده شاهد بیلبوردهای دیجیتالی بیشتر در فضای محیطی هستیم.»

 

https://pvst.ir/hwr

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو