skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

دستگاه‌های اجرایی باید صورتحساب‌های ماهانه خود را الکترونیکی برای خزانه‌داری ارسال کنند

۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

خزانه‌داری کل کشور

تمامی دستگاه‌دولتی کشور ملکف شدند تا عملکرد بودجه‌ای خود را به صورت الکترونیکی و از طریق سامانه نظارت آنی خزانه‌داری کل کشور (سناما) برای خزانه‌داری ارسال کنند.

به گزارش پیوست، طبق بخشنامه‌ای که از سوی خزانه‌داری کل کشور صادر شده است تمامی دستگاه‌های اجرایی باید صورتحساب‌های خود را به صورت الکترونیکی تکمیل کنند و ارائه صورت‌حساب‌های دریافت و پرداخت ماهانه نیز باید به صورت الکترونیکی انجام شود.

خزانه‌داری کل کشور پروتکل چگونگی ارسال صورتحساب‌های دریافت و پرداخت ماهانه دستگاه‌های اجرایی را مشخص کرده است و این دستگاه‌ها باید طبق آن عمل کنند.

ایجاد این سامانه در برنامه پنجم توسعه پیش‌بینی شده بود و به تدریج کامل شده است.

خزانه‌‌داری کل کشور در این بخشنامه‌ اعلام کرد که امکان تکمیل الکترونیکی فرم‌های بودجه‌ای صورت‌حساب‌های دریافت و پرداخت نهایی سال ۱۴۰۲ در سامانه نظارت آنی خزانه داری کل کشور یا سناما فراهم شده است.

سامانه نظارت آنی معاونت نظارت مالی و خزانه داری کل کشور مستقر در وزارت امور اقتصادی و دارایی(سناما) سامانه‌ای است که در اداره کل هماهنگی و تلفیق حساب‌ها و روش‌های حسابداری با هدف گردآوری آنلاین گزارش صورتحساب عملکرد بودجه سالانه کل کشور طراحی شده است. این سامانه در بستر اینترنت، اینترانت و یا با استفاده از خطوط Mpls نسبت به گردآوری اطلاعات مالی از بخش عمومی کشور اقدام می‌کند.

این سامانه در راستای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و بهره‌مندی از مزایای متعدد بکارگیری و توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در ارتقا شفافیت و انضباط مالی اجرایی شده است. طبق بخشنامه خزانه‌داری کل کشور هم‌اکنون امکان تکمیل فرم‌های عملکرد بودجه‌ای صورت‌حساب‌های دریافت و پرداخت نهایی سال ۱۴۰۲ دستگاه‌های اجرایی به صورت الکترونیک و خودکار از طریق مانده حساب‌های کل و معین در سامانه نظارت آنی خزانه‌داری کل کشور فراهم شده است.

همچنین طبق این بخشنامه تکمیلی اطلاعات تمامی سطوح تفصیلی تراز حساب‌ها برای ارائه صورت حساب دریافت و پرداخت ماهانه سال ۱۴۰۳ دستگاه‌های اجرایی نیز باید به صورت الکترونیکی و از طریق پروتکل تبادل الکترونیکی گزارش‌های مالی واحدها صورت گیرد.

همچنین فرم‌های بودجه‌ای صورت‌حساب‌های دریافت و پرداخت نهایی سال ۱۴۰۳ دستگاه‌های اجرایی در سناما نیز به صورت الکترونیکی و براساس مانده حساب‌های کل و  معین مندرج در تراز حساب‌های سال ۱۴۰۳ و اطلاعات سطوح تفصیلی آنها تکمیل می‌شود.

https://pvst.ir/hwi

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو