skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اپل می‌گوید هیچ توسعه دهنده بزرگی روش‌های پرداخت شخص ثالث را نمی‌پذیرد

۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

شرکت اپل ابتدای سال جاری امکان استفاده از گزینه‌های پرداختی خارج از سیستم پرداخت خود را برای توسعه دهندگان فراهم کرده است اما به گفته کوپرتینویی‌ها هیچ توسعه دهنده بزرگی مایل به استفاده از گزینه‌ها نیست. به نظر بی‌میلی توسعه دهندگان از این رو است که کمیسیون استفاده از این گزینه‌ها در بهترین حالت با کمیسیون دریافتی اپل یکسان است.

به گزارش پیوست به نقل از بلومبرگ، قاضی منطقه‌ای آمریکا یوانی گنزالز راجرز که حدود چهار سالی است جدال بین اپل و اپیک‌ گیمز، سازنده بازی فورتنایت را تحت نظر دارد روز جمعه بی‌میلی توسعه دهندگان به تغییراتی که اپل در اکوسیستم خود اعمال کرده است را هدف نقد شدید قرار داد.

راجرز به یکی از مدیران اپل گفت: «به نظر می‌رسد که انگار هدف حفظ مدل تجاری و درآمدی است که در گذشته داشتید.» اپیک‌ گیمز می‌گوید سازنده آیفون از شروط اصلاحی مطرح شده در حکم سال ۲۰۲۱ قاضی پیروی نکرده است.

اپل برای توسعه دهندگانی که می‌خواهند از طرح لینک خارجی استفاده کنند ۲۷ درصد هزینه دریافت می‌کند و این مبلغ در کنار هزینه‌های پردازش تراکنش در مجموع از کمیسیون ۳۰ درصدی اپل بیشتر می‌شود.

سال‌ها شکایت توسعه دهندگان و انتقاد دولت‌های سراسر جهان باعث شد تا اپل برخی از مقرراتی که از سلطه این شرکت بر بازار اپلیکیشن حفاظت می‌کرد را بازنویسی کند. این بازار بیش از ۲۰۰ میلیارد دلار ورودی مالی در سال دارد.

اپیک گیمز معتقد است که اصلاحات ماه ژانویه اپل در مقررات اپ استور به تغییرات معناداری منجر نشده است اما اپل می‌گوید اصلاحاتی که قاضی سه سال پیش دستور آن را داده بود اجرایی کرده است.

راجرز اما معتقد است اقدامات اپل او را متقاعد نکرده است. شهادت اخیر نشان می‌دهد که هزینه ۲۷ درصدی دریافتی از شرکت‌ها را کمیته‌ای با حضور تیم‌ کوک،‌ مدیرعامل اپل، و دیگر مدیران ارشد این شرکت، تایید کرده است.

قاضی در این جلسه گفت: «یعنی می‌گوید هزار نفر دخالت داشتند و حتی یکی از آنها نگفت که شاید باید هزینه مربوط به [توسعه دهنگان] را بررسی کنیم. حتی یک نفر به مساله هزار نفری که دخیل بودند اشاره نکرد؟»

الکس رومان، نایب‌رئیس بخش مالی اپل، می‌گوید هیچکدام از مجموع ۳۸ درخواستی که برای استفاده از طرح پرداختی شخص ثالث ارائه شده مربوط به توسعه دهندگان بزرگ نیست.

یوناتان ایون، در بخشی از این جلسه از رومان پرسید آیا مدرکی وجود دارد که نشان دهد تغییرات اپل در اپ استور باعث کاهش هزینه‌ها برای کاربر نهایی شده باشد.

ایون گفت که توسعه دهندگان علاوه بر هزینه‌های اپل با هزینه‌های مربوط به راه‌حل‌های پرداخت شخص ثالث مواجه هستند. وکیل اپیک گیمز گفت اپل هیچکدام از هزینه‌های ثانویه را بررسی نکرده است و تغییرات اعمال شده بر اپ استور به کاهش هزینه برای کاربران منجر نمی‌شود.

او گفت: «من دنبال داده‌ها هستم و به نظرم می‌رسد که همه شما بدون داده تصمیم گرفته‌اید.»

https://pvst.ir/hwh

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو