skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

ناگفته‌های مدیرعامل اسنپ‌گروسری از دوره رشد این مارکت

۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

رامین لایقی معتقد است تحویل سریع کالا یکی از مواردی بود که در دوره کرونا و زمانی که مردم عادت داشتند حضوری خرید کنند، موجب پیشرفت چشمگیر اسنپ شده و مصرف کننده به راحتی متوجه شد که می‌تواند برای دریافت کالاهای مورد نیاز به سوپر مارکت نرود.

به گزارش پیوست؛ رامین لایقی مدیر عامل اسنپ‌گروسری در سخنرانی روز دوم رویداد اینوتکس در ابتدا در پاسخ به علت اضافه شدن «گروسری» به اسنپ توضیح داد: اسنپ گروسری ترکیب اسنپ مارکت و اسنپ اکسپرس است که سال قبل این دو قسمت شبیه به هم را تحت هلندینگی به نام اسنپ گروسری جمع‌آوری کردیم و در حال حاضر روزانه حدود ۱۰۰ هزار سفارش در اسنپ گروسری ثبت می‌شود. تفاوت اسنپ گروسری با سایر رقبا، این است که اسنپ تمام سرویس‌های آنلاین را در بر می‌گیرد و آنچه که مردم از بیرون نمی‌بینند تفاوت سرویس سوپر مارکت با سرویس اسنپ مارکت است. این دو زیر ساختی نیز با یکدیگر متفاوت هستند و در بازاری که معمولا هر سرویسی به یک سمت رفته است، کاری که اسنپ انجام داده را معدود سرویس‌هایی می‌تواند ارائه دهد؛ در واقع نقطه‌ای که با کمپانی بزرگی مانند اکادو فاصله داریم، جایگاه سخت افزاری است که ما قدرت ساخت آن سخت افزار در ایران را نداریم.

اسنپ گروسری چگونه توانست کسب و کار خود را سرپا نگهدارد؟

رامین لایقی، مدیرعامل اسنپ گروسری

لایقی گفت: اولین تغییربرای اسنپ از دوره کرونا شروع شد. در دوره کرونا ما به روی تحویل سریع کالاها تمرکز کردیم و این موضوع باعث پیشرفت چشمگیر اسنپ شد.  مصرف کننده به راحتی متوجه شد که می‌تواند برای دریافت کالاهای مورد نیاز به سوپر مارکت نرود اما با این حال هنوز هم مصرف کنندگان سخت‌تر به حوزه دریافت کالا به صورت آنلاین وارد می‌شوند و می‌توان از دلایل آن مربوط به تازگی کالاها باشد. دوره کرونا به دلیل سفارش‌های بالا، اسنپ حدود دو هزار مصاحبه شغلی را تجربه کرد.

طبق گفته او: اسنپ مارکت زیرساخت پیچیده‌ای دارد که کمپانی‌های معدودی در دنیا می‌توانند از فروشگاهی که فروش آفلاین دارد دو هزار سفارش بگیرد. مدعی هستم در دنیا انجام این کار بسیار سخت است. اما خوشبختانه در این روند سوپر مارکت‌ها متوجه شده‌اند که باید به فضای آنلاین ملحق شوند و جدا از یک لجستیک ساده، دانش زیادی نیز به این سوپر مارکت‌ها اضافه شده است و ساخت برند برای آنها جذاب شده است.

وضعیت فعلی لجستیک می‌تواند نیازهای شما را پاسخ دهد؟

رامین لایقی بیان کرد: یکی از پیچیده‌ترین خرده فروشی FMCG یا کالاهای تند مصرف، ارسال سریع آنها است که لجستیک باید پا به پای سرویس‌های آنلاین حرکت کند و همیشه این دغدغه را داریم که کالاهای ما در وهله اول باید به دست مشتری برسد تا ما بتوانیم سفارش بگیریم. در این خصوص ما اسنپ باکس را در اسنپ گروسری در دسترس داریم و با شرکت‌های لجستیکی دیگری مانند «میاره» نیز صحبت کرده‌ایم اما مسئله این است که اسنپ باکس به عنوان پارتنر اسنپ گروسری توانایی انجام این مسئولیت را گاهی از دست می‌دهد، چطور ممکن است پارتنر دیگری بتواند این مسئولیت را قبول کند؟

اسنپ گروسری در پنج سال آینده چگونه است؟

لایقی در آخر افزود: این مورد به وضعیت کشور بسیار بستگی دارد اما پیش بینی می‌کنم اسنپ به رشد قابل توجهی برسد و فروش سنتی کاملا کارایی خود را از دست خواهد داد. در پنج سال آینده، اسنپ همراه یارهای خود از جمله سوپرمارکت‌ها بسیار رشد خواهد کرد و اسنپ جدا از تهران به شهرها و شهرستان‌های دیگری هم خواهد رفت.

https://pvst.ir/hw7

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو