skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

سرویس‌های ایران کارت بانک آینده به فناورکارت افزوده می‌شود

۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

تفاهم نامه صندوق توسعه فناوری‌های نوین و بهین فردا از مجموعه بانک آینده به منظور توسعه سرویس خدمات حقیقی فناورکارت در دومین روز از اینوتکس منعقد شد.

صندوق توسعه فناوری‌های نوین و بهین فردا؛ بازوی فناوری بانک آینده با هدف ایجاد سرویس‌های مالی برای کارکنان پارک‌ها و حوزه نوآوری سراسر کشور در دومین روز از اینوتکس ۲۰۲۴ تفاهم نامه همکاری دوجانبه امضا کردند.

صندوق توسعه فناوری‌های نوین در اینوتکس سال گذشته اقدام به رونمایی از فناورکارت؛ نخستین نئوبانک حوزه نوآوری کرده است. این نئوبانک در فاز نخست خود سرویس‌های مالی نظیر تسهیلات، سرمایه‌گذاری، تأمین مالی جمعی، کارگزاری مالی، پرداخت عوارض پارک‌ها و خدمات بیمه‌ای به شرکت‌ها را به مرحله اجرایی رساند و با تفاهم نامه با بهین فردا از مجموعه بانک آینده در اینوتکس ۲۰۲۴ وارد فاز ارائه خدمات به اشخاص حقیقی شاغل در پارک‌های فناوری سراسر کشور و سایر فعالان حوزه نوآوری شده است. این خدمات شامل ارائه تسهیلات حقیقی پرسنل، خرید اقساطی کالا (تاپلند)، بیمه اموال و اشخاص، تأمین مالی جمعی و سایر خدمات مالی خرد خواهد بود.

در این مراسم که بهمن اسکندری؛ مدیرعامل بانک آینده، مهدی صفاری نیا؛ رئیس پارک فناوری پردیس، سید روح الله میرامینی؛ مدیرعامل صندوق توسعه فناوری‌های نوین، محمدعلی اکبر‌زاده؛ مدیرعامل بهین فردا، مسعود وکیلی نیا؛ مدیرعامل ارتباط فردا و جمعی از مدیران و معاونین دو نهاد حضور داشتند توضیحاتی در خصوص فناورکارت و فاز‌های توسعه‌ای نخستین نئوبانک حوزه نوآوری کشور ارائه شد.

صادرات به ۴۰ کشور دنیا از مبدا پارک فناوری پردیس

در ابتدای مراسم مهدی صفاری نیا؛ رئیس پارک فناوری پردیس ضمن معرفی پارک و مسیر رشد این طی شده در این ناحیه نوآوری گفت: در حال حاضر پارک فناوری پردیس بستر فعالیت ۴۵۰ شرکت فناور و دانش بنیان و بیش از ۸ هزار نفر سرمایه انسانی است. همچنین بیش از ۲۲۰۰ محصول و خدمت فناورانه و نوآورانه توسط شرکت‌های این پارک ارائه می‌شود.
او با اشاره به سرمایه‌گذاری ۳۰۰ هزار میلیاردی بخش خصوصی در این ناحیه نوآوری خاطرنشان کرد: تأمین نیاز بازار‌های داخلی و همچنین صادرات محصولات همواره یکی از دغدغه‌های مهم حوزه نوآوری است که در این میان پارک فناوری پردیس توانسته است مسیر صادراتی خود را با صادرات بیش از ۵۰ محصول نوآورانه به ۴۰ کشور هموار کند. این مهم تنها در یک سال اخیر صرفه‌جویی ارزی معادل ۶۰۰ میلیون یورو را به همراه داشته است.

بانک آینده در تأمین مالی نوآوری مشارکت می‌کند

بهمن اسکندری؛ مدیرعامل بانک آینده با اشاره به ۲۰ سال تجربه خود در حوزه اعتباری بانک گفت: یکی از دغدغه‌های من در سال‌های نخست فعالیت در بانک همواره تأمین مالی حوزه نوآوری با وجود ریسک‌های این حوزه بوده است. البته در آن زمان صندوق نوآوری و شکوفایی نبود و بعد‌ها با ایجاد این صندوق و تفاهم نامه‌های ایجاد شده با بانک‌ها، حرکت‌های مثبتی اتفاق افتاد.

او توجه به شرکت‌های دانش بنیان و فناور را سبب دلگرمی نخبگان و فعالان اقتصادی و صرفه‌جویی ارزی دانست و خاطرنشان کرد: صندوق نوآوری و شکوفایی و صندوق‌های پژوهش و فناوری توانسته‌اند تا با رفع دغدغه‌های بانک‌ها مسیر حمایت بانکی از شرکت‌های نوآور را هموار کنند. بانک آینده نیز تمایل بسیاری به مشارکت در این تأمین مالی دارد و می‌توانیم ظرفیت‌های این بانک و شرکت‌های تابعه را در اختیار رشد و پیشرفت این حوزه قرار دهیم.

توسعه فناروکارت به فاز حقیقی رسید

محمد کلاهی؛ معاون امور اعتباری و تجاری‌سازی صندوق توسعه فناوری‌های نوین ضمن ارائه گزارشی از مسیر طی شده توسعه فناورکارت تا به امروز گفت: فناورکارت به عنوان نخستین نئوبانک حوزه فناوری با هدف ارائه خدمات به شرکت‌ها و کارکنان شرکت‌های حوزه فناوری در کل کشور در اینوتکس سال گذشته به همت صندوق توسعه فناوری‌های نوین و حمایت پارک فناوری پردیس رونمایی شد. پس از آن به دلیل تغییر نگاه رگولاتور به نئوبانک‌ها ضمن تطبیق خود با شرایط جدید، برنامه توسعه‌ای خود را ادامه داده است.

او با تشریح ابزار‌های مالی صندوق در ارائه خدمات به حوزه فناوری در ۱۷ سال فعالیت این نهاد در حوزه نوآوری کشور افزود: صندوق با ایجاد نهاد‌های تخصصی در اطراف خود و ارائه خدمات متنوع مالی و تفاهم نامه با ۱۳ بانک و ۶ نهاد بازار سرمایه کشور توانسته است تا در تأمین مالی نوآوری پیشتاز باشد. همچنین با ۱۴۷۰ کارفرمای دولتی و خصولتی همکاری دارد. بیش از ۵ هزار فقره ضمانت نامه و ۱۳ هزار فقره تسهیلات مجموعا بیش از ۱۷ هزار خدمت مالی را به بیش از ۳۵۰۰ شرکت حوزه نوآوری ارائه داده است.

https://pvst.ir/hw1

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو