skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مصوبه کاهش ریسک ارائه خدمات تسهیلات‌‎یارها نهایی شد

۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

در چهل و چهارمین جلسه کمیسیون راهبری اقتصاد دیجیتال مصوبه «ارائه خدمات مربوط به کاهش ریسک شرکت‌های تسهیلات‌یار (لندتک‌ها)» نهایی شد. این مصوبه پس از بررسی نهایی بانک مرکزی برای تصویب نهایی در اختیار کارگروه اقتصاد دیجیتال قرار گیرد.

به گزارش پیوست به نقل از شادا، در چهل و چهارمین جلسه کمیسیون راهبری اقتصاد دیجیتال که در حضور وزرای اقتصاد و ارتباطات برگزار شد، متن پیش‌نویس مصوبه «ارائه خدمات مربوط به کاهش ریسک شرکت‌های تسهیلات‌یار (لندتک‌ها)» مورد بررسی اعضای کمیسیون قرار گرفت.

یکی از موارد مهم این مصوبه امکان برداشت مستقیم تسهیلات‌یارها از حساب مشتریان، متناسب با میزان اقساط دریافتی و با لحاظ کردن سقف معین است. همچنین در این پیش‌نویس به منظور بهبود محیط کسب‌وکار شرکت‌های لندتک، تسهیلات‌یارها می‌توانند استعلام چک‌های در راه مشتریان را دریافت کنند و امکان واگذاری مطالبات قراردادی لندتک‌ها به سامانه واگذاری مطالبات (فکتورینگ) نیز فراهم می‌شود.

در متن پیش‌نویس این مصوبه مقرر شده است که به منظور بهبود شرایط لندتک‌ها، برخی اصلاحات در دستورالعمل «حدود و چگونگی ارائه غیرحضوری خدمات پایه به ارباب رجوع در بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی»  به منظور تسهیل استفاده از چک الکترونیک اعمال شود.

همچنین پیشنویس این مصوبه، به منظور تسهیل فرآیندهای پذیرش سفته الکترونیکی به عنوان ضمانت‌نامه و همچنین تسهیل و تسریع در فرایندهای واخواست سفته الکترونیکی در محاکم قضایی و کاهش اطاله دادرسی، دستگاه‌های مربوطه را مکلف به انجام پاره‌ای از  امور کرده است.

در انتهای این جلسه متن پیش‌نویس مذکور مورد توافق اعضاء قرار گرفته و مقرر شد پس از بررسی نهایی بانک مرکزی برای تصویب نهایی در اختیار کارگروه اقتصاد دیجیتال قرار گیرد.

https://pvst.ir/hvr

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو