skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

زیرشاخه درمانی سامسونگ استارت‌آپ هوش مصنوعی فرانسوی را به قیمت ۹۲.۷ میلیون دلار خرید

۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

سامسونگ مدیسون (Medison)، واحدی از شرکت سامسونگ الکترونیکس که در حوزه توسعه دستگاه‌های تصویربرداری در حوزه درمان تخصص دارد، روز چهارشنبه از برنامه‌های خود برای خرید سونیو (Sonio)، استارت‌آپ هوش مصنوعی مستقر در پاریس که نرم‌افزارهای هوش مصنوعی برای سونوگرافی طراحی می‌کند، به قیمت حدود ۹۲.۷ میلیون دلار خبر داد.

به گزارش پیوست، دستیار هوش مصنوعی این استارت‌آپ فرانسوی قرار است به ماماها و متخصصان بیمار‌ی‌ها زنان در ارزیابی و ثبت نتایج سونوگرافی کمک کند و به تازگی در ایالات متحده نیز برای استفاده از محصول Sonio Detect مجوز گرفته است. این محصول با استفاده از الگوریتم‌های یادگیری عمیق می‌تواند کیفیت تصاویر سونوگرافی را بهتر کند.

سامسونگ مدیسون می‌گوید نرم‌افزار این استارت‌آپ به بهبود روند تصویربرداری در صنعت درمان کمک می‌کند. ساموسنگ الکترونیک ۶۸.۴۵ درصد از سهام این واحد درمانی را در اختیار دارد و سهام خود را در سال ۲۰۱۱ به قیمت ۲۲ میلیون دلار خریداری کرده است.

سامسونگ در بیانیه مربوط به اکتساب سونیو گفت، این استارت‌آپ فرانسوی به عنوان یک شرکت مستقل به فعالیت و رشد ادامه می‌دهد و محصولات و خدمات خود را در فرانسه ارائه می‌کند.

سونیو که در سال ۲۰۲۰ توسط سسیل براست (مدیرعامل) و رمی بسون (مدیر ارشد خدمات) بنیان‌گذاری شده است به تازگی در یک دور جذب سرمایه حدود ۱۴ میلیون دلار ارزش‌گذاری شد. براساس داده‌های منتشر شده از بازار این شرکت در مجموع مبلغی بالغ بر ۲۷.۲  میلیون دلار را جذب خود کرده است.

یانگ کوان کیم، مدیرعامل سامسونگ مدیسون، می‌گوید: «سامسونگ مدیسون با اکتساب سونیو به پیشرفت در مسیر وعده ما که بهبود کیفیت زندگی مردم با فناوری است ادامه می‌دهد. همکاری با سونیو بهترین فناوری هوش مصنوعی سونوگرافی و قابلیت‌های گزارش را در کنار هم می‌گذارد در تحولی در آزمایش سونوگرافی پیش از زایمان رقم بخورد.»

براست، مدیرعامل سونیو، می‌گوید: «کسب‌وکار بزرگ سامسونگ مدیسون در حوزه سونوگرافی در جهان به همراه هوش مصنوعی پیشرفته سونیو یک فرصت رشد فوق‌العاده را برای پیشرفت هردو طرف فراهم می‌کند. ما در سامسونگ مدیسون یک شریک فوق‌العاده و قابل اعتماد را برای دنبال کردن نقشه راه و ماموریت‌مان یافته‌ایم. سونیو علاوه بر همکاری نزدیک با سامسونگ مدیسون به عنوان یک شرکت مستقل به پیشروی در حوزه فناوری‌های پیشرفته گزارش درمانی و نرم‌افزار‌های معاینه در جهان، از جمله در مناطقی که از لحاظ مراقبت‌های درمانی ضعف دارند، ادامه می‌دهد.»

https://pvst.ir/hvq

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو