skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

وال‌استریت ژورنال: اپل در حال کار روی یک چیپ اختصاصی هوش مصنوعی برای دیتاسنتر‌ها است

۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

روزنامه وال‌استریت ژورنال در گزارشی می‌گوید که اپل در حال توسعه یک چیپ اختصاصی برای ابزارهای هوش مصنوعی خود در دیتاسنتر‌ها است با این حال مشخص نیست که شرکت از کدام نیمه‌رسانا استفاده خواهد کرد.

به گزارش پیوست، تلاش‌های اپل در این راستا هم سوی با فعالیت‌های پیشین شرکت در حوزه تولید چیپ اختصاصی است. کوپرتینویی‌ها پیش از این هم استفاده از چیپ‌های شخص ثالث برای آیفون، مک و دیگر دستگاه‌ها را کنار گذاشته‌اند و حالا از چیپ داخلی برای دستگاه‌های خود استفاده می‌کنند. این پروژه به گفته وال‌استریت ژورنال در داخل شرکت ACDC نام گرفته است.

انتشار این خبر باعث شد تا ارزش سهام اپل در ساعات پایانی معاملات روز جمعه ۱.۲ درصد افزایش یابد. سهام اپل روی هم رفته امسال یک رکود ۵.۶ درصدی را تجربه کرده است. نماینده این شرکت هنوز به درخواست اظهارنظر در این باره پاسخی نداده است.

اپل نتوانسته است در جدال هوش مصنوعی پیشتازی را به دست بگیرد و در حال حاضر نظاره‌گر پیشرفت دیگر فعالان این حوزه است اما انتظار می‌رود که به زودی از قابلیت‌هایی، شاید با همکاری غول‌هایی مثل گوگل و اوپن‌ای‌آی، به اکوسیستم این شرکت بیاید. این شرکت در حال آماده سازی یک استراتژی جدید هوش مصنوعی است که احتمالا در کنفران جهانی توسعه دهندگان در ماه آینده رونمایی می‌شود.

انتظار می‌رود که اپل در استراتژی خود روی قابلیت‌هایی تمرکز کند که در زندگی روزمره کاربر کاربرد دارد. اپل همچنین با الفابت، شرکت مادر گوگل، و اوپن‌ای‌آی، استارت‌آپ پیشتاز صنعت هوش مصنوعی که از حمایت مایکروسافت برخوردار است، مذاکراتی را برای استفاده از خدمات هوش مصنوعی به انجام رسانده است.

در صورتی که اپل برای دیتاسنتر‌ها به سراغ پردازنده داخلی برود در کنار دیگر نام‌های بزرگ این حوزه قرار می‌گیرد. بخش ابری آمازون یا AWS، گوگل، مایکروسافت و متا همگی از نیمه‌رساناهای اختصاصی در بخشی‌هایی از دیتاسنترهای خود استفاده می‌کنند. چنین تلاش‌هایی باعث شده است تا سلطه فعالان سنتی این حوزه از جمله اینتل بر بازار کاهش یابد.

 

https://pvst.ir/hv7

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو