skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

هزار رک از دیتاسنتر های‌وب به بهره‌برداری رسید

۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

های‌وب به تازگی هزار «رک» به دیتاسنتر خود اضافه کرده و مجموع رک‌های خود را به ۲ هزار رک رسانده است اما از این تعداد فقط هزار رک اولیه به بهره‌برداری رسیده است.

به گزارش پیوست؛ سرپرست فروش دیتاسنتر های‌وب دلیل به بهره‌برداری نرسیدن تمامی ۲ هزار رک را نبود سرور اعلام می‌کند. او می‌گوید: به محض وارد شدن سرور به این رک‌ها، قابل بهره‌برداری خواهد شد.

۲۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ دیتاسنتر های‌وب با ظرفیت هزار رک با حضور وزیر ارتباطات افتتاح شد. اکنون بعد از گذشت دو سال، های‌وب توانسته که تعداد «رک» دیتاسنتر خود را دو برابر کند.

احسان مدرسی، سرپرست فروش دیتاسنتر های‌وب درباره اضافه شدن هزار «رک» به این دیتاسنتر به پیوست گفت: دیتاسنتر های‌وب در فازهای مختلفی افتتاح شده و توسعه این فازها در جریان است. این فازها مانند ساختمانی که در حال ساخت است و نیاز به برق‌کشی، لوله آب و غیره دارد، اضافه شدن هزار رک به دیتاسنتر های‌وب نیز ابعاد مختلفی دارد. در حال حاضر دو هزار رک دیتاسنتر های‌وب آماده است و هزار رک آن فعال شده است و کاربر می‌تواند از آن استفاده کند یا اصطلاحاً به بهره‌برداری رسیده است.

او افزود: هزار رک جدیدی که اضافه شده، به دلیل نبود سرور فعلاً به بهره‌برداری نرسیده است اما به محض وارد شدن سرور به این رک‌ها، توسط کاربر قابل استفاده است. چشم‌انداز کلی های‌وب، ورود دو هزار رک دیگر است که فعلاً در فاز صفر قرار دارد. میزان افزایش ظرفیت در دیتاسنتر های‌وب، بحث زیرساختی است. رک‌ها فضاهای خالی است که در آن می‌شود سرورهایی را تعبیه کرد و آنها می‌توانند سرویس بدهند. حدود هزار و نهصد سرور را های‌وب خریداری کرده است و کسانی که سرور شخصی خود را ندارند، های‌وب این سرورهای اختصاصی را به آنها اجاره می‌دهد. اما کسانی که سرور اختصاصی دارند، های‌وب به آنها «رک» اجاره می‌دهد و سرورهای خود را در آن «رک» قرار می‌دهند.

احسان مدرسی در ادامه گفت: با اینکه این مجموعه از دو مسیر برق دارد ولی با ورود هزار رک به دیتاسنتر، در مسئله برق این دیتاسنتر، نیز تغییراتی به وجود آمده و ۲ ژنراتور بزرگ از خارج از کشور خریداری شده که جمعه هشت هزار کیلو ولت آمپر برق تولید می‌کنند که نگرانی تمام مجموعه از کمبود برق را جبران کرده است. از آنجایی که شرکت های‌وب یکی از شرکت‌های راه‌اندازی شبکه فیبر کشور است برای این دیتاسنتر از دو مسیر شبکه فیبر نوری طراحی شده و به شبکه پایداری از فیبر نوری کشور متصل است.

میزان سرمایه‌گذاری در افزایش ظرفیت «رک» های‌وب

میزان سرمایه گذاری این افزایش رک در های‌وب، بسیار متغیر و دلاری محسوب می‌شود و نمی‌توان گفت که این تامین سرمایه دقیقاً به چه نحوی انجام شده است چرا که شرکت های‌وب متشکل از ۲۸ شرکت است و تمام آنها به اسم های‌وب یا پارک فردا شناخته شده‌اند. اصولاً شرکت‌های زیرمجموعه با مدیریت اجرایی پارک فردا اجرا می‌شود که های‌وب در حال تشکیل یک اکوسیستم در زمینه اینترنت است که هر کدام از این شرکت‌ها مسولیت‌های مختلفی از جمله برق،‌ فیبرنوری و… را برعهده دارند.

مدرسی در پایان تاکید کرد: شرکت های وب، سعی می کند حامی شبکه استارت‌آپی کشور باشد و بنابراین استارت‌آپ‌های تازه کار را حمایت می کند.

https://pvst.ir/htd

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو