skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

ادامه سرکوب میکسرهای بیت‌کوین؛ دولت آمریکا سازندگان سامورایی ولت را بازداشت کرد

۶ اردیبهشت ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

سازندگان کیف‌پول سامورایی ولت (SAMOURAI WALLET) با اتهام پولشویی دستگیر شدند. وزارت دادگستری آمریکا سرورها و دامنه سامورایی را مصادره و حکم توقیف اپلیکیشن این کیف پول را بهGoogle Play ارائه کرده است.

به گزارش پیوست، دولت آمریکا در ادامه اقدامات خود برای سرکوب میکسرهای بیت‌کوین، کئون رودریگز و ویلیام لونرگان هیل سازندگان سامورایی ولت را به جرم تسهیل ۲ میلیارد دلار تراکنش غیرقانونی و ۱۰۰ میلیون دلار تراکنش‌های پولشویی دارک‌وب دستگیر کرد.

براساس بیانیه مطبوعاتی وزارت دادگستری آمریکا، سامورایی ولت از سال ۲۰۱۵ در حال توسعه بوده است و سازندگان آن آشکارا کاربران را برای پولشویی درآمدهای مجرمانه دعوت کرده‌اند. در پی این اقدام که در عملیاتی مشترک میان وزارت دادگستری، آف‌بی‌ای و اداره مالیات آمریکا صورت گرفته، در آمد این توسعه‌دهندگان از محل کارمزد را ۴.۵ میلیون دلار اعلام شده است.

سرورها و دامنه سامورایی ولت هم توسط دولت آمریکا مصادره و حکم توقیف اپلیکشن این کیف پول (با صد هزار نصب) را به گوگل‌پلی ارائه شده است. همچنین به گفته دادستان، مجموعا ۲۵ سال حبس در انتظار این دو توسعه دهنده است.

گفتنی است دارایی کاربرانی که از کیف‌پول سامورایی ولت استفاده می‌کردند با مشکلی مواجه نمی‌شود و کاربران می‌توانند در دیگر کیف‌پول‌ها عملیات بازیابی را انجام دهند.

میکسر بیت‌کوین ابزاری برای افزایش حریم‌خصوصی است که با ترکیب تراکنش‌ها، امکان ردگیری را به حداقل می‌رساند. ادعاهای مطرح شده در رابطه با پولشویی و تراکنش‌های غیرقانونی هم متوجه میکسر ویرلپول (whirlpool) سامورایی ولت می‌شود. این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که دولت آمریکا علیه میکسرهای تورنادوکش و بیت‌کوین فاگ (Fog) پرونده تشکیل داده است.

https://pvst.ir/hr5

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو