skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

سقف برداشت از کارت روزانه ۲۰۰ میلیون تومان شد

۴ اردیبهشت ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

بانک مرکزی اعلام کرده است سقف تراکنش‌خرید اشخاص حقیقی که تا پیش از این معادل ۱۰۰ میلیون تومان بود اکنون دو برابر شده و به ۲۰۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

به گزارش پیوست، روابط عمومی بانک مرکزی در خبری اعلام کرده است آستانه مجاز برداشت از کارت به صورت غیرحضوری برای مشتریان حقیقی تا ۲ میلیارد ریال (۲۰۰ میلیون تومان) به صورت روزانه و ۱۰ میلیارد ریال (یک میلیارد تومان)به صورت ماهانه افزایش می‌یابد.

در این بخشنامه ابلاغی در تاریخ چهارم اردیبهشت تاکید شده است که کنترل این سقف در خصوص هر کارت بر عهده بانک صادرکننده کارت پرداخت است.

از دیگر مواردی که در این بخشنامه روی آن تأکید شده، ارایه اسناد برای اثبات انجام معامله، قرارداد یا علت انتقال وجه است که تا پیش از این برای مبالغ بالاتر از ۲ میلیارد ریال به‌طور روزانه الزامی بود اکنون برای مبالغ بالاتر از ۴ میلیارد‌ریال یا ۴۰۰ میلیون تومان ضروری خواهد بود و در مبالغ کمتر از این مقدار نیازی به آن نیست.

البته برای انتقال مبالغ بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان، تکمیل قسمت «بابت» در فرم‌های مربوط ضروری است و در نقل و انتقالات الکترونیکی یا حضوری درون بانکی و بین بانکی مربوط به حساب‌های غیرتجاری اشخاص حقیقی با اینکه نیازی به ارائه اسناد نیست اما دلیل انتقال باید معین شود.

https://pvst.ir/hqo

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو