skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

سهم ماینینگ غیرقانونی به بیشتر از ۱۰ درصد و ماینینگ قانونی به زیر نیم‌ درصد رسیده‌است

۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

فعالان حوزه ماینینگ اعلام کردند که سهم ماینینگ غیر قانونی در ایران به ۱۰ درصد پردازش کل شبکه بیت‌کوین رسیده است این در حالی‌است که سهم ماینینگ قانونی به زیر نیم‌درصد کاهش یافته است.

به گزارش پیوست، فعالان حوزه استخراج در رویداد هاوینگ بیت‌کوین از متولی شدن وزارت‌های نفت و نیرو به جای وزارت صمت در حوزه ماینینگ گلایه کردند و معتقدند مصوبه صنعت استخراج نیازمند اصلاحیه است و اختلاف قیمت گاز جهانی (۷ سنت) و نرخ در نظر گرفته شده برای ماینینگ قانونی (۲۸ سنت) غیرمنطقی است.

به گفته افشین آشوری عضو هیت مدیره انجمن بلاک‌چین اتاق بازگانی، امروزه سهم ماینینگ قانونی به زیر نیم درصد از کل شبکه بیت‌کوین سقوط کرده است و در مقابل سهم ماینینگ غیرقانونی بیشتر از ۱۰ درصد از کل شبکه را به خود اختصاص داده است و برای مشخص شدن عدد دقیق آن کافیست فیلترینگ خاموش شود.

کامیار شرفی، نماینده هیئت موسس انجمن بلاک‌چین اتاق بازرگانی هم با اشاره به جدایی ناپذیر بودن ماینینگ و بیت‌کوین از یکدیگر گفت: بیت‌کوین پاسخی جالب برای تبادلات مالی است و هزینه‌های ماینینگ پس از هاوینگ پوشش خواهد داده شد.

امید امین‌زاده، معاون عملیات صرافی ارزدیجیتال آبان‌تتر در بخش دیگری از این رویداد به واقعیت‌های اقتصادی تاثیرگذار روی قیمت بیت‌کوین اشاره کرد. به گفته او، پارامترهایی مانند بهروری، مشارکت نیروی کار و بدهی دولت‌ها از جمله واقعیت‌های تاثیرگذار اقتصادی هستند که در قیمت بیت‌کوین اثر می‌گذارند. امین‌زاده معتقد است، باتوجه به میانگین ۴ درصدی نرخ تورم جهانی روند قیمتی بیت‌کوین در نهایت صعودی است.

در این رویداد که به همت راهکار برگزار شده بود، همچنین معاون عملیات آبان‌تتر به نبود تجربه رکود اقتصاد جهانی از زمان تولد بیت‌کوین و اتفاقات ناشناخته پیش‌رو اشاره کرد و گفت: راهی جز افزایش قیمت‌ها وجود ندارد.

مدیر توسعه کسب‌وکار صرافی ارزدیجیتال والکس، علی میری یکی دیگر از ارائه دهندگان این رویداد بود. او ضریب نفوذ رمزارز در ایران را بین ۱۴ تا ۱۷ درصد و تفاوت هاوینگ چهارم با دوره‌های گذشته را در ورود شرکت‌های و سرمایه‌های بزرگ به بازار اعلام کرد.

به گفته علی میری: امروزه سقف بازار داخلی دیده شده است و در این شرایط دو حالت وجود دارد. یا بازیگران باید برای سهم از بازار بجنگند و یا به دنبال افزایش کاربردپذیری ارزهای دیجیتال باشند. چراکه دلیل عدم ورود بسیاری از افراد به این حوزه به همین موضوع برمی‌گردد.

https://pvst.ir/hqg

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو