skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مخابرات، رایتل و مبین‌نت پروانه UNSP گرفتند

۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

شرکت‌های مخابرات ایران، رایتل و مبین‌نت پروانه یکپارچه شبکه و خدمات (UNSP) با هدف توسعه شبکه فیبر نوری منازل و کسب‌وکارها دریافت کردند.

روابط عمومی وزارت ارتباطات اعلام کرد پروانه UNSP‌ در حاشیه جلسه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به این شرکت‌ها اعطا شده است. شرکت‌هایی که اکنون موفق به دریافت پروانه UNSP شده‌اند، پیش از این در پروژه FTTH فعالیت خود را آغاز کرده و تعهداتی را پذیرفته بودند.

عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه اعطای پروانه UNSP‌ به شرکت‌های مخابرات ایران، رایتل و مبین‌نت گفت: امسال غیر از اینکه برای افزایش «پوشش» تلاش می کنیم، به طور جدی «نهضت اتصال» را نیز در دستور کار قرار خواهیم داد.

زارع‌پور افزود: پیش از این در حوزه ارتباطات ثابت شاهد یک عقب ماندگی جدی بودیم و همواره در ۱۰ سال گذشته کشورمان در این حوزه در رنگینک‌های جهانی در انتهای لیست قرار داشت که این اصلا شایسته مردم ایران نبود.

او اضافه کرد: ما از ابتدای دولت پس از مشورت با متخصصان و فعالان صنعت ارتباطات کشور به این نتیجه رسیدیم که تنها راه حل ریشه‌ای مشکل ارتباطات کشور، پروژه فیبر نوری منازل و کسب‌وکارهاست.

زارع‌پور افزود: در این پروژه بر اساس داشبوردی که به منظور ارائه گزارش آنلاین در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گرفته (iranfttx.ir) تا امروز بیش از ۷ میلیون خانوار تحت پوشش قرار گرفته‌اند و به کاربران سرعت‌های هزار مگابیتی ارائه شده است.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه اینکه تلاش می‌کنیم عدد کنونی پوشش را تا پایان سال دو برابر کنیم، گفت: یک اتفاق خوب دیگر در راستای تصویب قوانین توسعه پروژه فیبر نوری منازل و کسب‌وکارها این بود که براساس قانون برنامه هفتم توسعه باید سالی ۴ میلیون خانوار را به فیبرنوری متصل کنیم.

او افزود: بنابراین امسال غیر از اینکه برای افزایش «پوشش» تلاش می‌کنیم، به طور جدی «نهضت اتصال» را نیز در دستور کار قرار خواهیم داد.

وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه حتما برای این کار بزرگ از ظرفیت بخش خصوصی استفاده می کنیم، اظهار امیدواری کرد: تا ملحق شدن این سه اپراتور به پروژه و افزایش تعداد اپراتورها به ۱۰ اپراتور بتوانیم بهترین سرویس‌ها را در اختیار مردم قرار دهیم.

در پایان این مراسم، پروانه یکپارچه شبکه و خدمات (UNSP) به سه اپراتور مخابرات ایران، رایتل و مبین‌نت توسط وزیر ارتباطات اعطا شد تا به ترتیب مخابرات ایران متعهد به ایجاد ۷ میلیون، مبین نت ۳ میلیون و شرکت رایتل ۲ میلیون پوشش خانوار در پروژه فیبر نوری منازل و کسب‌وکارها شوند.

https://pvst.ir/hq9

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو