skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

درآمد امسال دولت از واردات گوشی‌های بالای ۶۰۰ دلار از ۲ همت می‌گذرد

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

حقوق ورودی واردات گوشی‌های موبایل ساخته شده خارجی با قیمت بیش از ۶۰۰ دلار در سال جدید طبق جداول لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور، ۲ هزار و ۴۰ میلیارد تومان برآورد شده است.

به گزارش پیوست، کد ردیف درآمدی واردات موبایل بالای ۶۰۰ دلار، ۱۱۰۴۱۰ است. در لایحه بودجه سال ۱۴۰۳، حقوق واردات گوشی بالای ۶۰۰ دلار، ۲ هزار و ۴۰ میلیارد تومان پیش‌بینی شده است.

همچنین طبق جداول لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور، مجموع عددی که برای حمایت از تولید گوشی‌های هوشمند داخلی درنظر گرفته شده است، ۵۰۰ میلیارد تومان است. یعنی یک چهارم از حقوق واردات گوشی‌های بالای ۶۰۰ دلار به تولید داخلی تعلق می‌گیرد.

سازمان توسعه تجارت، بخشنامه حقوق ورودی گوشی‌های با قیمت بالای ۶۰۰ دلار را ابلاغ کرد که بر اساس آن، این نرخ برای واردات تجاری موبایل ۱۵ درصد و و واردات از سایر رویه‌ها ۳۰ درصد اعلام شد. 

قبل‌تر معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل گمرک ایران گفته بود که درآمدهای وصولی گمرک در سال ۱۴۰۲ در بخش واردات گوشی تلفن همراه دارای ارزش بالای ۶۰۰ دلار، بالغ بر دو هزار میلیارد تومان بوده است.

به گفته معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل گمرک، میزان حقوق ورودی وصولی مربوط به گوشی‌های تلفن همراه با ارزش کمتر از ۶۰۰ دلار نیز در همان حقوق ورودی کالا‌ها ثبت و ضبط شده است.

چند روز گذشته، معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل گمرک گفته بود که در سال ۱۴۰۲ مجموعا در بخش حقوق ورودی کالا، خودرو، تلفن همراه و عوارض صادارتی حدود ۱۲۱ هزار میلیارد تومان درآمد محقق شده است که دارای رشد ۸۶ درصدی نسبت به سال ۱۴۰۱ بوده است. گمرک در سال ۱۴۰۲ بالغ بر ۱۲۶ هزار میلیارد تومان هم مالیات بر ارزش افزوده وصول نموده که دارای رشد ۳۲ درصدی نسبت به سال ۱۴۰۱ داشته است.

https://pvst.ir/hpy

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو