skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اپل برای فاصله گرفتن از چین احتمال تولید گجت‌ها در اندونزی را بررسی می‌کند

۲۹ فروردین ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

غول آمریکایی در ادامه روند فاصله گرفتن از چین احتمال احداث مراکز تولید در مناطق دیگر را تحت نظر دارد و به نظر تولید گجت‌ها در اندونزی یکی از این گزینه‌ها است.

به گزارش پیوست به نقل از بلومبرگ، تیم کوک، مدیرعامل اپل در پاسخ به درخواست جوکو ویدودو، رئیس جمهور اندونزی، گفت که اپل احتمال تولید داخلی در این کشور را بررسی می‌کند. این اظهارنظر یک روز پس از آن مطرح شده است که اپل تعهدی مشابه را در رابطه با ویتنام، یکی از مراکز تولید این شرکت، مطرح کرد.

کوک پس از دیدار با ویدودو و دیگر مقامات دولتی به خبرنگاران در جاکارتا گفت: «ما درمورد تمایل رئیس جمهور به تولید در این کشور صحبت کردیم و این مساله را بررسی می‌کنیم. امکان سرمایه‌گذاری در اندونزی بی‌پایان است.»

اپل برای ممانعت از آسیب تنش‌های ژئوپلیتیک بین دو قدرت اول جهان در تلاش است تا تولیدات خود را در خارج از چین توسعه دهد. این شرکت تا همین امروز کشور‌هایی مثل هند و ویتنام را هدف گرفته و تولید در اندونزی نیز به بهره‌برداری از بازار در حال رشد جنوب شرق آسیا با بیش از ۶۵۰ میلیون مصرف‌کننده کمک می‌کند.

غول آمریکایی در طول ملاقات کوک یک آکادمی توسعه دهنده اپل (که چهارمین آکادمی این شرکت در اندونزی به حساب می‌آید) را در جزیره بالی راه‌اندازی کرد. کوک طی دیدار خود از اندونزی در تلاش است تا پیش‌نیاز‌های تولید قطعات و نرم‌افزار گوشی‌های هوشمند و دیگر کالاها را در این کشور بررسی کند. اپل در مجموع ۹۸.۵ میلیون دلار برای چهار آکادمی هزینه کرده است.

رئیس جمهور اندونزی برای تحول در زنجیره عرضه تولیدات جهانی تلاش کرده و به دنبال جذب این تولیدات به کشور خود است. دولت او تضمین سرمایه‌گذاری‌هایی از سوی شرکت هیوندا، BYD را دریافت کرده است. ایلان ماسک نیز با رئیس جمهور اندونزی دیدار کرده و ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت هم احتمالا در انتهای ماه جاری دیداری مشابه خواهد داشت.

https://pvst.ir/hp9

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو