skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

افزایش ریسک دارایی کاربران ایرانی در صرافی‌های مکسی (MEXC) و بینگ‌ایکس (BingX) دارایی کاربران در خطر است؟

۲۸ فروردین ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

صرافی‌های ارزدیجیتال مکسی (MEXC) و بینگ‌ایکس (BingX) که در میان کاربران ایرانی پرطرفدار هستند، در اطلاعیه‌هایی خبر از افزایش محدودیت‌ها (نیاز به احراز هویت یا ip غیر ایرانی) برای کاربران ایرانی داده‌اند.

به گزارش پیوست، مکسی (MEXC) و بینگ‌ایکس (BingX) از جمله صرافی‌های خارجی به حساب می‌آیند که باوجود اجباری شدن احراز هویت در تمامی پلتفرم‌های بین‌المللی و مطرح، همچنان در حال ارائه خدمات به کاربران ایرانی هستند.

در روزهای گذشته صحبت‌هایی در مورد اعمال محدودیت در مکسی (MEXC) و بینگ‌ایکس (BingX) برای ایرانیان مطرح شده و ریسک نگهداری دارایی در این پلتفرم‌ها افزایش یافته است. گفتنی است تاکنون گزارشی از عدم امکان برداشت دارایی کاربران ایرانی در مکسی (MEXC) و بینگ‌ایکس (BingX) منتشر نشده و کاربران می‌توانند دارایی‌های خود را خارج کنند.

اطلاعیه صرافی BingX

این پلتفرم‌ها که صفحات، کانال‌ها و یا پشتیبانی به زبان فارسی هم ارائه می‌دهند، از جمله پلتفرم‌های پرریسک محسوب می‌شوند. کشور محل فعالیت این پلتفرم‌ها شفاف نیست و این در حالی است که علارقم وجود محدودیت‌های شدید برای فعالیت کاربران ایرانی در پلتفرم‌های تبادل رمزارز خارجی، این دو صرافی علاوه‌بر ارائه خدمات بدون احراز هویت، در وب‌سایت خود از زبان فارسی هم پشتیبانی می‌کنند.

براساس گزارش کوین‌تلگراف، داده‌های وب‌سایت BingX نشان می‌دهد این صرافی در لیتوانی ثبت شده است و به همین دلیل امکان فعالیت در اتحادیه اروپا را دارد. با این حال مجاز بودن مجاز بودن فعالیت در اتحادیه اروپا به معنی پیروی نکردن از تحریم‌ها و قوانین نظارتی نیست.

در سال‌های گذشته با تغییر روند‌های نظارتی، اعمال محدودیت روی حساب‌های کاربری ایرانی در پلتفرم‌های خارجی افزایش یافت که در نتیجه آن کاربران ایرانی دیگر امکان فعالیت در آنها را نداشتند. اما به مرور این موضوع به یک فرآیند بازاریابی و جذب سرمایه‌های کاربران ایرانی تبدیل شد.

به این صورت که در ابتدای شکل‌گیری فعالیت، این صرافی‌ها که نیاز کاربران ایرانی به خدمات بین‌المللی را متوجه شده‌اند، محدودیتی برای کاربران در نظر نمی‌گیرند و با وابسته شدن کاربران، اخبار پیروی از قوانین بین‌المللی را به صورت اطلاعیه منتشر و به کاربران برای خروج از پلتفرم مهلت می‌دهند.

البته در مقابل اطلاعیه‌ها و صحبت‌های مطرح شده، ادمین کانال‌ تلگرام BingX مدعی شده این صرافی مشکلی با کاربران ایرانی ندارد. این در حالی است که باتوجه به تشدید محدودیت‌ها و نظارت روی فعالیت‌های رمزارزی در سطح جهانی، ریسک هرگونه فعالیت در این پلتفرم‌ها برای کاربران ایرانی بالا بوده و نگرانی‌هایی از احتمال مسدودی حساب و دارایی مطرح است.

محدودیت‌های موجود برای حساب‌های کاربری افراد ایرانی به تحریم‌ها برمی‌گردد که براساس آن فعالیت کاربران ایرانی در صرافی‌های متمرکز ارزدیجیتال منع شده است و در صورت آشکار شدن خدمت دهی به کاربران ایرانی، برای این پلتفرم‌ها مجازات‌هایی مانند حذف شدن از بازارهای جهانی در نظر گرفته شده است.

https://pvst.ir/hp2

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو