skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

بازگشت آرامش به بازار ارزهای دیجیتال و تایید ETF در هنگ‌کنگ

۲۷ فروردین ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

کاهش تنش‌های خاورمیانه در نمودار قیمتی ارزهای دیجیتال مشهود و  بازار با خبر تایید ETF اسپات بیت‌کوین و اترویوم به دست کمیسیون اوراق بهادار آتی هنگ‌کنگ به رنگ سبز درآمده است.

به گزارش پیوست، کمیسیون اوراق بهادار آتی هنگ‌کنگ (SFC) با تایید صندوق‌های قابل سرمایه‌گذاری (ETF) بیت‌کوین و اتریوم، هنگ‌کنگ را به رقیبی جدی برای مراکز مالی بزرگی مانند دبی و سنگاپور تبدیل کرده است.

به این ترتیب منطقه خود مختار هنگ‌کنگ که در جنوب چین واقع شده است، به اولین نقطه در آسیا تبدیل شد که مجوز ETFهای محبوب رمزارزی را صادر کرده است. بازار ارزهای دیجیتال هم که دو روز گذشته را به دلیل بحرانی شدن شرایط خاورمیانه، افت محسوسی را تجربه کرد به این خبر واکنش مثبت داده و هر واحد بیت‌کوین در محدود ۶۶ هزار دلار در حال معامله است.

نمای کلی بازار ارزهای دیجیتال

تایید ETF در یک شهر چینی در حالی اتفاق می‌افتد که تجارت ارزهای دیجیتال توسط دولت چین ممنوع اعلام شده است و شهروندان این کشور اجازه استفاده از این ETFها را ندارند. اما در مقابل هنگ‌کنگ از زیرساخت مالی قوی برخوردار است و صحبت‌ها از تمرکز این صندوق‌ها روی جذب مشتریان خارجی می‌گویند.

شروع به کار ETFهای اسپات بیت‌کوینی در آمریکا باعث شد این صندوق‌ها در چند ماه حدود ۶۰ میلیارد دلار را به بازار رمزارزها سرازیر کنند. این حجم از استقبال باعث تکاپوی دیگر کشورها برای بهره‌برداری از فرصت بوجود آمده شد. البته در جریان تایید ETFهای هنگ‌کنگ تایید صندوق‌های اتریومی هم به چشم می‌خورد. موضوعی که هنوز و بعد از گذشت ماه‌ها از تایید ETFهای بیت‌کوینی در آمریکا، تایید نشده باقی مانده‌اند.

https://pvst.ir/hoq

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو