skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

ممنوعیت واردات گوشی‌های دکمه‌ای تکذیب شد

۲۷ فروردین ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

 رئیس کمیسیون تخصصی موبایل و لوازم جانبی اتاق اصناف ایران، خبر ممنوعیت واردات موبایل دکمه‌ای را تکذیب کرد.

به گزارش پیوست، سیدحسین سادات حسینی، رئیس کمیسیون تخصصی موبایل و لوازم جانبی اتاق اصناف ایران گفت: چندی پیش اخباری مبنی بر ممنوعیت ورود گوشی‌های دکمه‌ای به کشور در رسانه‌ها منتشر شد، اما با اطلاعاتی که از همکاران وزارت صمت دریافت کرده‌ایم این خبر تکذیب می‌شود.

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی اتاق اصناف ایران، حسینی درباره دلیل انتشار این گونه اخبار توضیح داد: برخی شرکت‌های وارد کننده که با مونتاژ گوشی‌های دکمه‌ای، خود را به عنوان تولید کننده معرفی کرده‌اند، با انتشار این گونه اخبار به دنبال ایجاد انحصار در بازار برای فروش گوشی‌های خود هستند. اما تا کنون این خبر تکذیب شده و ممنوعیتی در این حوزه وجود ندارد.

این خبر در شرایطی منتشر شده است که بر اساس مصوبات جلسه ۱۶۴ ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، مقرر شده است دفتر صنایع برق، فلزی و لوازم‌خانگی وزارت صمت گزارشی از اجرای مصوبه‌های پیشین و برنامه‌های آتی در خصوص چگونگی تخصیص ارز و جلوگیری از واردات گوشی تلفن همراه دکمه‌ای و حمایت از واحد‌های تولیدکننده تلفن همراه ارائه کند.

به‌نظر می‌رسد بر اساس مصوبات این جلسه هنوز مشخص نیست که آیا واردات تلفن همراه دکمه‌ای ممنوع شده است یا قرار است برای ممنوعیت آن برنامه‌ریزی شود. ضمن اینکه در این مصوبه به گزارش جلسه ۱۴۵ دبیرخانه ستاد در هفدهم خرداد سال قبل ارجاع داده شده است که این مصوبه نیز در سامانه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید منتشر نشده‌ و عملاً اطلاعاتی از آن در دست نیست.

در جلسه ۱۶۴ ستاد تسهیل و رفع موانع تولید مقرر شده است سازمان بازرسی کل کشور نسبت به پیگیری مصوبات جلسه ۱۵۶ ستاد تسهیل درخصوص الزام گمرک به عدم جلوگیری از ورود قطعات تلفن همراه به بهانه قاعده ۲ بند الف اقدام کند. گزارش و مصوبات جلسه ۱۵۶ ستاد که در این تصمیم به آن ارجاع داده شده است نیز در سایت ستاد تسهیل و رفع موانع تولید منتشر نشده است.

https://pvst.ir/hop

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو