skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

پیکسل ۹ احتمالا قابلیتی شبیه به پیام‌اضطراری اپل از طریق ماهواره را اضافه می‌کند

۲۷ فروردین ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

شایعات منتشر شده حاکی از آن است که گوگل برای اضافه کردن یک قابلیت ارسال پیام اضطراری از طریق ماهواره با اوپراتور موبایلی T-Mobile همکاری می‌کند.

به گزارش پیوست به نقل از ورج، گوگل احتمالا در نسل جدید گوشی‌های پیکسل یعنی پیکسل ۹ و پیکسل فولد به سراغ این قابلیت می‌رود.

کامیلا وویچیچوسکا، افشاگر فناوری و از نویسندگان وبسایت Android Authority می‌گوید این شرکت برای عرضه قابلیت جدید با T-Mobile همکاری کرده و ممکن است دیگر اوپراتورها را نیز اضافه کند.

امکان پیام ماهواره‌ای گوگل نیز همانند سیستمی که اپل در حال حاضر برای آیفون فراهم کرده است چندین سوال درمورد شرایط موجود از کاربر می‌پرسد. ویدیویی که در مقاله وبسایت Android Authority منتشر شده انیمیشینی از گوگل را در خود دارد که آموزشی است برای نحوه دریافت کمک از طریق یک ماهواره.

به گفته وویچیچوسکا از جمله سوالاتی که در این قابلیت از کاربر پرسیده می‌شود می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • چه اتفاقی افتاده است؟
  • [شما/آنها/همه] نفس می‌کشید؟
  • در مجموع چند نفر [گم شده/گیر افتاده‌اند]؟
  • بهترین وصف شرایط شما چیست؟
  • چه چیزی آتش گرفته است؟
  • آیا سلاح در میان است؟
  • چه نوع خودرو یا حاملی وجود دارد؟
  • آیا این سوالات برای شرایط شما صدق می‌کنند؟

شرکت تی‌موبایل پیش از این از همکاری خود با اسپیس‌اکس برای یک خدمت پیام ماهواره‌ای خبر داده اما هیچگونه قیمت‌گذاری برای استفاده از این خدمت مشخص نشده است و هنوز در مراحل آزمایشی است. سال گذشته یکی از توسعه دهندگان متوجه بخشی از کد Google Messages شد که نشان می‌دهد این قابلیت با همکاری ارائه‌ دهنده‌ای به نام Garmin در راه است. شرکت Garmin نیز خدماتی را با استفاده از شبکه ماهواره‌ای Iridium ارائه می‌دهد و به گفته Iridium این خدمت در «همه جای زمین» قابل دسترسی است.

به طور کلی این خدمت از سوی هر شرکتی که پشتیبانی شود نمی‌توان آن را رایگان دانست و برای مثال شرکت Garmin در ازای خدمت خود حداقل ۱۵ دلار در ماه دریافت می‌کند. اپل در حال حاضر هزینه خدمت را از سمت شرکت پرداخت می‌کند و درنتیجه ممکن است گوگل هم در ابتدای کار خود رویکرد مشابهی را در پیش گیرد.

https://pvst.ir/hol

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو